ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

34 телеканал відновив мовлення

10.10.2014, 11:16

9 жовтня 34 телеканал повністю відновив ефірне мовлення в Дніпропетровській області, повідомляється на сайті каналу.

“З 15:18 ми ведемо мовлення і в цифрі, і в аналогу, і online”, - повідомили на телеканалі.

Як повідомив “Телекритиці” директор Дніпропетровської філії Концерну радіомовлення, радіозв'язку і телебачення (РРТ) Кирило Данилов, цю інформацію також підтвердив начальник відділу комунікацій та зв'язків з громадськістю медіахолдингу «Медіа Група Україна» Сергій Товстенко-Забелін.

За словами Данилова, станом на 16.20 технічний персонал 34-го каналу знаходився на території РТПЦ. «Вони приїхали перевірити, в якому стані перебуває технічне оснащення їхнього 34-го каналу. Хоча наш лист, який надавав дозвіл на вхід їх на територію Концерну, надійшов сьогодні о 10.00», - повідомив він.

За словами Кирила Данилова, причина, з якої 34 канал зник з ефіру, полягала у відсутності сигналу, що надходить по оптоволоконному кабелю. «Над усуненням недоліків працювали представники провайдера. Зараз 34 канал в ефірі, його аналогове мовлення було відновлене близько години назад», - сказав він.

Сергій Товстенко-Забелін підтвердив інформацію про відновлення ефірного мовлення 34-го каналу, проте зазначив, що це сталося до того, як технічних спеціалістів телеканалу пустили на територію РТПЦ, через що причину неполадок так і не було встановлено. «Фактично, вони застали вже працююче обладнання», - пояснив він.

Згідно з повідомленнями директора «Регіональної Медіа Групи», що є частиною «Медіа Групи Україна», Руслана Пахомова, 34 канал виявив бажання перевірити стан свого передавача, який знаходиться в будівлі Дніпропетровської філії Концерну РРТ, з моменту зникнення каналу з ефіру, проте їх не пропускали на територію РПТЦ протягом двох діб.

«Спочатку нас адресовували по управлінській ієрархії РТПЦ від чергового до головного інженера, і, врешті-решт, ми дійшли до гендиректора, який розповів нам про якусь ремонтну бригаду, якою особисто керує заступник голови ОДА. Наступного дня ми намагалися потрапити на територію вежі. У встановленому форматі це означає подзвонити, повідомити імена та прізвища співробітників, яких повинні допустити на територію РТПЦ і приїхати оглянути обладнання. Але коли ми приїхали, нам відмовили у потраплянні до будівлі, заявивши про нові правила, згідно яких ми маємо написати письмовий запит із іменами та прізвищами співробітників», - повідомив Пахомов.

Він заявив, що після того, як такий запит було підготовлено, в РТПЦ заявили, що технічна служба каналу зможе оглянути обладнання лише на наступний день, оскільки Концерн працює до 16.30. «Коли ж ми приїхали вже сьогодні, нам повідомили, що немає підтвердження того, що люди, вказані в заяві, дійсно є нашими співробітниками. Сказали відсканувати трудові книги, проставити печатки і виготовити посвідчення для кожного співробітника», - розказав Руслан Пахомов. Він назвав таку процедуру «бюрократичною тяганиною» і додав, що керівництво 34-го каналу не отримало пояснень про причини змін у форматі домовленостей.

Як повідомив «Телекритиці» директор Дніпропетровської філії Концерну РРТ Кирило Данилов, працівники 34-го каналу дійсно не допускалися на територію РТПЦ, оскільки серед зазначених у письмовій заяві телекомпанії осіб були журналіст і оператор каналу. «РТПЦ - режимний об'єкт. Він охороняється Нацгвардією, і вхід сюди заборонено всім, окрім технічного персоналу теле- та радіокомпаній, передавачі яких знаходяться на цій території. Допуск всіх осіб також здійснюється за письмовим запитом. 34 канал намагався вирішити це питання в телефонному режимі, до того ж, у нічний час. Наступного дня вони направили нам листа з вимогою допустити свій технічний персонал до приміщення РТПЦ, на який ми одразу ж відповіли безумовною згодою. Щоправда, в цьому листі були присутні ще два прізвища: журналіста і оператора 34 каналу. Їм ми надати такої можливості не могли», - заявив Данилов.

Він також наголосив, що відкидає всі звинувачення на адресу Концерну з боку МГУ. «В нас є своя думка з цього приводу - ми вважаємо, що це самопіар. Ми відповідальні за внутрішній периметр: передавачі та доставку сигналу на вежу. За доставку сигналу до нашої території ми не відповідаємо, тому сказати, що 34 канал хтось вимикав... Це невірне формулювання», - зазначив Кирило Данилов.

В той же час Руслан Пахомов наголосив, що вважає підозрілими «раптові зникнення та відновлення мовлення 34 каналу». Телеканал «34» має ефірну апаратну, з якої йдуть дві окремі лінії зв'язку двох різних провайдерів до РТПЦ. Сигнал одного з цих каналів потрапляє на аналоговий передавач, з другого - на цифровий. «Після цього Концерн РРТ передає цей сигнал на Павлоград (Дніпропетровська область. - ТК), де ми мовимо 4 години на добу. Відповідно, ці дві вежі, в Павлограді та Дніпропетровську, віщають на домогосподарства за аналоговим зв'язком. В Дніпропетровську і на інших територіях, де розташований «Зеонбуд», ще й в цифровому мовленні Т2», - зазначив Пахомов.

«В Дніпропетровську після вимкнення на 17 хвилин ми попросили пояснень, нам пояснили, що нібито згорів запобіжник. Це було сказано інженерами РТПЦ. Запобіжник полагодили, неполадку усунено. Через 10 хвилин, о 18.25, ми вимикаємося і в цифрі. На мою думку, це дуже дивна поломка, тому що, по суті, два різних передавача та каналів зв'язку», - повідомив директор «Регіональної Медіа Групи».

Також Пахомов зауважив, що, після того, як 34 канал відключився від аналогового та цифрового мовлення в Дніпропетровську, він продовжив мовити в аналоговому мовленні в Павлограді. «Тобто, сигнал доходить, Концерн РРТ його приймає, Павлоград передає, там ми продовжуємо мовити, а в Дніпропетровську - ні», - сказав Пахомов. За його словами, ситуацію, що виникла, можна трактувати як непорозуміння, яке 34 канал може і вважає за потрібне вирішити із Концерном РРТ.

Нагадаємо, 34 канал зник з ефіру увечері 7 жовтня. У Концерні РРТ пояснили це проблемами з доставкою сигналу оптоволоконними лініями.

9 жовтня голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко, посилаючись на дані генерального директора Концерну радіомовлення, радіозв'язку і телебачення Олександра Півнюка, повідомив, що станом на 13.00 в місті Кривому Розі Дніпропетровської області було відновлено ефірне мовлення комунальної ТРК «Рудана». Тоді було відомо, що 34 канал мовить у цифрі, але поки не мовить в аналоговому ефірі.Телеканал «Рудана» зник з ефіру вдень 3 жовтня. У Концерні РРТ пояснили це проблемами з передавачем на телевежі.

Холдинг «Медіа Група Україна» заявив про зовнішнє втручання в роботу ЗМІ під час виборчої кампанії і попросив усі компетентні органи розібратися в ситуації.

Liked the article?
Help us be even more cool!