ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

1 грудня набере чинності Конвенція Ради Європи про доступ до офіційних документів

23.11.2020, 17:07
Фото – law.com
Фото – law.com

1 грудня набере чинності Конвенція Ради Європи про доступ до офіційних документів (Тромська конвенція). 

Про це повідомив заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко 23 листопада під час онлайн-форуму “Діалоги про реформи: на шляху до Вільнюса”, інформує “Детектор медіа”.

Шевченко назвав ратифікацію цього документа одним з найважливіших цьогорічних досягнень у медійній реформі. Він зауважив, що робота над її ратифікацією залишилася “невиконаною та проваленою” Верховною Радою минулого скликання.

Заступник директора Центру демократії та верховенства права Ігор Розкладай теж наголосив на важливості цього документа: “Це вперше в медійному законодавстві, коли Україна щось експортує, а не лише імпортує”.

Саме завдяки зусиллям України Тромська конвенція отримала мінімальні 10 ратифікацій країнами-членами Ради Європи, а отже, набере чинності 1 грудня 2020 року, наголошують автори розділу “Медіареформа” на сайті UAReforms. 

Представники України стануть співзасновниками та членами міжнародних консультативних органів з напрацювання найкращих практик із питань доступу до публічної інформації.

Нагадаємо, 20 травня 2020 року Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію Ради Європи про доступ до офіційних документів, ухвалену 18 червня 2009 року в м. Тромсе. Цим документом держави визнають право на доступ до інформації та погоджуються забезпечувати таке право і співпрацювати у сфері доступу. Україна стала десятою країною, яка ратифікувала конвенцію та, відповідно, введе її в дію.

Представники громадянського суспільства підтримували ратифікацію конвенції з 2018 року. Спочатку низка громадських організацій надіслала відповідне звернення до Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції. У січні 2020 року Рада з питань свободи слова та захисту журналістів при Президентові України закликала підтримати ратифікацію конвенції.

Liked the article?
Help us be even more cool!