ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Рада зі свободи слова при Президенті підтримала ратифікацію Тромської конвенції

17.01.2020, 10:25
Фото – cedem.org.ua
Фото – cedem.org.ua

Рада з питань свободи слова та захисту журналістів при Президентові України підтримала ратифікацію Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів (Тромська конвенція). Таке рішення ухвалено на засіданні ради 16 січня, повідомляється на сайті глави держави.

Рада з питань свободи слова та захисту журналістів рекомендувала Міністерству закордонних справ України якнайшвидше подати необхідні документи щодо ратифікації цієї конвенції на підпис Президентові України, а главі держави – внести до парламенту законопроєкт про ратифікацію конвенції.

Також члени ради заслухали інформацію від представниці Офісу Ради Європи Галини Смірнової щодо можливості ратифікації Україною цієї конвенції.

За словами Галини Смірнової, станом на січень 2020 року конвенцію вже ратифікували дев’ять країн – Швеція, Боснія і Герцеговина, Естонія, Фінляндія, Норвегія, Молдова, Хорватія, Чорногорія та Литва. Ще вісім країн, включно з Україною, підписали Тромську конвенцію, але не ратифікували її. Зважаючи на те, що конвенція набуває чинності з десятою ратифікацією, Україна може ввійти в історію, запустивши в дію цей важливий міжнародний документ.

Секретар Ради з питань свободи слова Вадим Міський зазначив, що українське законодавство про доступ до публічної інформації сьогодні “є одним із найпрогресивніших у світі” й ратифікація конвенції не спричинить істотних законодавчих змін, але така ситуація далеко не у всіх країнах.

“Таким чином, ратифікація конвенції Україною та запуск її в дію на міжнародному рівні є можливістю для нашої країни експортувати свої практики до інших країн”, – сказав він.

Також члени ради розглянули питання підготування законопроєкту про дезінформацію, ухвалили рекомендацію щодо ратифікації Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів, обрали координаторів робочих груп ради, заслухали представників проєкту ОБСЄ, а також затвердили технічні зміни до регламенту роботи ради.

Конвенція Ради Європи про доступ до офіційних документів (Тромська конвенція), зокрема, гарантує право на доступ до документів, що перебувають у володінні органів влади, будь-якій особі без пояснення причин та намірів отримання інформації, подальшого використання документів; встановлює систему моніторингу, який буде спрямовано на забезпечення країнами-підписантами належної та ефективної імплементації положень конвенції, розвитку права на доступ до офіційних документів; містить положення щодо врахування суспільного інтересу в інформації, відображеній в офіційному документі, та надання документа, якщо цей інтерес переважить шкоду, завдану інтересам, визначеним законодавством; встановлює обов’язок для розпорядників належним чином поводитися з документами для того, щоб вони були легко доступні.

Liked the article?
Help us be even more cool!