Хто з колег найбільше надихав медійників у 2023-му: опитування ІМІ
Журналісти, які захищають нас у лавах Збройних сил України, а також журналісти-розслідувачі та особисто Михайло Ткач найбільше надихали медійників у 2023 році.
Журналіст-розіслідувач Української Правди Михайло Ткач став журналістом, якого колеги згадували найчастіше як того, хто їх надихає (12,3%). На другому місці за кількістю згадок опинилася команда Бігус.info (5%) – про них писали як про тих, хто надихає більше та активніше працювати. Це є цілком закономірним, адже 2023 року журналісти-розслідувачі серйозно впливали на демократичний розвиток України й допомагали нашій перемозі – не лише успішно викривали корупцію, але й збирали величезні суми на ЗСУ.
Такою, що надихає, для медійників була робота херсонських журналістів в особі Сергія Нікітенка (Головний редактор МОСТ та представник ІМІ в Херсонській області), Олега Батуріна (журналіст-розслідувач з Кахловки та власкор газети "Новий День") та Івана Антипенка (фотокореспонедент Радіо Свобода). Респонденти опитування висловили вдячність журналістам за ексклюзиви зі звільнених територій та відзначили їхню важливу роботу під час трагедії Каховської гідроелектростанції.
Медійники згадували й відзначали також роботу Данила Мокрика (журналіст, автор ютуб-блогу "MokRec"), Марʼяна Кушніра (воєнний кореспондент Радіо Свобода), Тетяни Трощинської (головна редакторка Громадського радіо), Віталія Портникова (журналіст-публіцист), Анастасії Руденко (шеф-редакторка онлайн-видання "Рубрика" та керівниця сайту "Східний варіант"), Євгена Малолєтки (фотокореспондент), Дмитра Тузова (ведучий радіо НВ), Павла Казаріна (журналіст), Андрія Куликова (журналіст, ведучий Громадського Радіо), Олени Требушної (журналістка, авторка ютуб-блогу "Є ПИТАННЯ") Ярослави Тимощук (журналістка), Світлани Ославської (українська журналістка та мандрівниця. Авторка репортажів про життя різних культурних спільнот в Україні та світі, а також книжок у жанрі репортажної прози), Ганни Калаур (журналістка-розслідувачка та представниця ІМІ в Рівненській області), Мирослави Ільтьо (журналістка Новинарні) та полтавського журналіста Віталія Улибіна.
Окремо журналісти, які взяли участь в опитуванні, згадували про полоненого правозахисника Максима Буткевича, що перебуває в полоні росіян уже понад рік, як про людину, яка надихає своєю стійкістю і відданістю демократичним цінностям і Україні.
*Дослідження проводилося методом кількісного анонімного онлайн-опитування за простою випадковою вибіркою серед потенційних респондентів – журналістів і редакторів. Усього отримано 164 відповіді від медійників з усіх регіонів України. З них 65% жінок, 34% чоловіків, 1% іншої статі. Максимальна похибка становить 5%. Дослідження проводилося протягом 4–26 грудня 2023 року.
Інститут масової інформації (ІМІ) — медійна громадська організація, яка працює з 1995 року. ІМІ відстоює права журналістів, аналізує медіасферу та висвітлює пов’язані з медіа події, протидіє пропаганді та дезінформації, забезпечує медіа засобами захисту для відряджень у зону бойових дій під час російсько-української війни починаючи з 2014 року.
ІМІ робить єдиний в Україні моніторинг свободи слова та список якісних і відповідальних онлайн-медіа, документує медійні злочини Росії у війні проти України. ІМІ має представників у 20-ти регіонах України та мережу хабів “Медіабаза” для безперебійної підтримки журналістів. Серед партнерів ІМІ — “Репортери без кордонів” та Freedom House, організація входить до мережі Міжнародної організації із захисту свободи слова (IFEX).
Help us be even more cool!