ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Банкова і Суспільне: як люди Єрмака прагнуть отримати контроль над Наглядовою радою мовника

На минулому тижні на тлі скандалу навколо токшоу Суспільного “Зворотний відлік” ботоферма Банкової розганяла меседж про те, що Суспільне нікому не цікаве і ні на що не впливає. Але дії з боку Офісу президента свідчать про те, що його керівництво насправді вважає інакше.

Нижче – історія про те, як люди голови ОП Андрія Єрмака, ну от зовсім як у старі “домайданні” часи, намагаються отримати контроль над органом, який дозволить впливати на політику Суспільного. 

Йдеться про обрання члена Наглядової ради Суспільного за квотою правозахисних організацій. Адже на етапі подачі заявок на участь у конференції з обрання такого представника Центр прав людини ZMINA виявив серед заявників десятки організацій, які щонайменше не були ані активними в розумінні закону, ані правозахисними. Ба більше, деякі з них з огляду на аналіз поданої в заявці інформації складали враження фейкових.

Чи чув хтось у правозахисній спільноті про організації з назвами “Центр підтримки спецслужб”, “Поступ жінок-мироносиць”, “Центр з питань корекції суспільних відносин” – це питання риторичне. Але з огляду на промовисті назви вони навіть погано законспіровані.

Утім, тепер ми бачимо, що ці фейкові “правозахисні” організації, про які заявляла ZMINA, як і водиться в таких випадках, опинилися у конкурсі невипадково. Усі вони синхронно висунули такого собі Миколу Дроздовського. Проти нього значно менша кількість дійсно правозахисних та авторитетних організацій висувають Євгена Захарова, Олександра Павліченка та Володимира Яворського.

Що це за кандидат Микола Дроздовський? У правозахисній спільноті про такого, звісно, ніколи і нічого не чули. Але я поглянув, де він працював, – біографії кандидатів оприлюднені на сайті Нацради з телерадіомовлення. Нічого правозахисного там немає, звичайна кар’єра юриста й адвоката. Якби не одне але – тривалий період роботи у фірмі ТОВ “Міжнародна правнича компанія”, бенефіціаром якої був і є Андрій Єрмак.

Абсолютно незрозуміло, навіщо голова Нацради з питань телерадіомовлення Ольга Герасим’юк покриває це угрупування фейкових правозахисників, які просувають єрмаківського ставленика, і допустила їх до конкурсу, не відділивши зерен від полови. І, звичайно, постає питання, з якою метою це робиться, і є сумніви, що це задля кращого розвитку незалежного Суспільного, а не для чергової спроби встановити контроль над незалежним на сьогодні медійним ресурсом.

Правозахисна спільнота цього не проковтне і боротиметься за представництво справжніх активних та дієвих організацій у Наглядовій раді суспільного мовника. Ми донесемо до всіх ключових стейкхолдерів інформацію про роль Єрмака та Герасим’юк у цій спецоперації, метою якої є усунути правозахисників від управління Суспільним мовленням, що гарантовано їм законом.

***

Повний перелік організацій і кандидатів, яких вони висунули, можна завантажити зі сторінки Наглядової ради.

А тут можна прочитати біографію кандидата Миколи Дроздовського.

Як повідомляв ІМІ, 21 вересня громадська організація “Центр інформації про права людини” (ZMINA) заявила, що до складу Наглядової ради Національного суспільного телебачення і радіомовлення України своїх представників делегували невідповідні правозахисні організації, метою яких є обрати до цього органу свого представника.

Організація виявила, що “конкурсу неабияку увагу приділили десятки організацій, які не є ані активними в розумінні закону, ані правозахисними”.

Ситуація, що склалася, нагадує організації спробу “рейдерського захоплення” конференції суб’єктами, які не відповідають умовам закону, що “може мати на меті вплив на подальшу діяльність Суспільного мовника, його реформування та редакційну політику”.

22 вересня Нацрада повідомила, що уточнить інформацію в понад 30 громадських організацій, які хочуть брати участь в обранні члена Наглядової ради НСТУ у правозахисній сфері.

13 жовтня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення допустила до участі в конференції з обрання члена наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) у правозахисній сфері 32 громадських об'єднання та асоціацій.

Костянтин Реуцький, ZMINA

Liked the article?
Help us be even more cool!