ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ZMINA заявляє, що невідповідні організації хочуть обрати свого представника до Наглядової ради НСТУ

21.09.2021, 13:50

Громадська організація “Центр інформації про права людини” (ZMINA) заявляє, що до складу Наглядової ради Національного суспільного телебачення і радіомовлення України своїх представників делегували невідповідні правозахисні організації, метою яких є обрати до цього органу свого представника.

Про це йдеться у відкритому зверненні “Центру інформації про права людини” (ZMINA) до голови Нацради України з питань телебачення і радіомовлення Ольги Герасим’юк, голови та членів Громадської комісії з питань проведення конференцій.

Організація зазначає, що Закон України “Про Суспільне телебачення і радіомовлення України” передбачає участь авторитетних та дієвих організацій громадянського суспільства, які здатні репрезентувати свою спільноту, в управлінні мовником через представництво в Наглядовій раді Суспільного мовлення, що відповідає найкращим європейським і світовим практикам, зокрема вимогам і стандартам Ради Європи.

Так, відповідно до частини 2 статті 8 вказаного закону, делегувати представників до складу Наглядової ради НСТУ мають право громадські об’єднання та асоціації, які діють не менш ніж три роки у відповідній сфері. Їхніми членами є авторитетні у відповідній сфері особи, а діяльність є активною (впродовж останніх трьох років організовують періодично, не рідше ніж декілька разів на рік, громадські заходи щодо проблем, які існують у відповідній сфері: ініціюють публічні обговорення актуальних питань, публічні дискусії в професійній сфері тощо).

ГО “Центр інформації про права людини” (ZMINA), яка подала документи на участь у конференції громадських об’єднань та асоціацій для обрання члена Наглядової ради, виявила, що “конкурсу неабияку увагу приділили десятки організацій, які не є ані активними в розумінні закону, ані правозахисними”.

“Переважна більшість цих громадських організацій невідома в правозахисних колах, їхні заявки мають спільні помилки в заповненні, деякі з них серед своєї діяльності показують участь у виборчих кампаніях або правову підтримку спецслужб, надання непублічних та не підтверджених документально поодиноких консультацій громадянам з нез’ясованих питань, а також поодинокі заходи поза визначеним законом трирічним терміном”, – йдеться у зверненні ZMINA.

Ситуація, що склалася, нагадує організації спробу “рейдерського захоплення” конференції суб’єктами, які не відповідають умовам закону, що “може мати на меті вплив на подальшу діяльність Суспільного мовника, його реформування та редакційну політику”.

ZMINA сподівається, що Нацрада з питань телебачення і радіомовлення не допустить “спотворення результатів конференції та порушення законодавства і стандартів Ради Європи”.

Організація наводить у додатку аналіз поданих та оприлюднених на сайті Нацради документів від громадських організацій для участі в обранні члена Наглядової ради НСТУ в правозахисній сфері.

Нагадаємо, Нацрада з питань телебачення і радіомовлення України приймала заяви ГО для участі в конференції з обрання члена Наглядової ради НСТУ в правозахисній сфері з 30 серпня до 13 вересня.

Наразі членом Наглядової ради НСТУ від громадських об’єднань у правозахисній сфері є виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко. Його повноваження завершуються 7 грудня 2021 року.

Liked the article?
Help us be even more cool!