ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Вибори 2012: У жовтні кандидати в депутати стали менше порушувати права журналістів

18.10.2012, 07:18
У першій половині жовтня кількість випадків порушень прав журналістів, пов’язаних з виборами, зменшилась, порівняно з попередніми місяцями. Про це свідчать дані моніторингу, який проводить Інститут масової інформації.
 

З 1 по 15 жовтня зафіксовано 11 фактів порушень. Серед них три випадки перешкоджання виконувати професійні обов’язки, п’ять судових позовів до ЗМІ, один позов від журналіста до кандидата в депутати та два випадки непрямого тиску на журналістів.

Для порівняння, у першій половині вересня таких фактів було 22, у другій половині — 13.

Наводимо приклади порушень за вказаний період.

4 жовтня кандидат в депутати від Партії регіонів Володимир Демчук подав позов проти газети «Рівне вечірнє» з вимогою призупинити вихід видання до завершення виборів. Приводом для позову стала належно маркована передвиборча агітація партії УДАР, яка, на думку політика, містить недостовірну інформацію про Партію регіонів. Хоча відповідно до ч. 27 ст. 71 ЗУ «Про вибори народних депутатів» ЗМІ не несуть відповідальності за інформацію, яка міститься у передвиборчій агітації

Іншому кандидату від Партії регіонів Юрію Тернікову вже вдалося через суд домогтися закриття луганської газети «Малодогвардеец». 5 жовтня Донецький апеляційний адміністративний суд визнав факт порушення закону про вибори у публікації «Помста лисого? У Красному Лучі намагалися вбити довірену особу Валерія Мошенського».

Кілька днів до того, 3 жовтня, Ленінський районний суд Луганська заборонив випуск газети «Наш выбор». Приводом до заборони стала неправильно вказана назва громадської організації, яка проводила соціологічне опитування. Так, в газеті наводилася назва «агентство "Соціолаб"», а треба було «Громадська організація "Соціолаб"». Однак 7 жовтня Донецький апеляційний адміністративний суд скасував це рішення.

4 жовтня львівське видання «Експрес» заявило, що невідомі люди масово скуповують номер газети в різних регіонах України. Видання пов’язує це з опублікованим журналістським розслідуванням «Справа на мільйон. Почерк мафії» про кандидатів у народні депутати, самовисуванців по Львівщині Ярослава та Богдана Дубневичів.

5 жовтня кандидат-самовисуванець по 123 окрузі на Львівщині Тарас Батенко подав позов на львівське інтернет-видання «Варіанти». Політик вимагає спростувати нібито неправдиву інформацію про нього у статті «Благодійність державним коштом» і сплатити йому 50 тис. гривень штрафу «як компенсацію за завдану моральну шкоду та витрати на оплату судового збору й інші витрати».

12 жовтня лідер Радикальної партії, кандидат у народні депутати Олег Ляшко подав до суду на інтернет-видання iPress.ua за розміщення інформації, яка, як він стверджує, образила його честь і гідність. Так, 27 серпня в рубриці «Блогосфера» було розміщено матеріал «Політтехнолог: проект "Ляшко" — тонкий і розсудливий задум», що є передруком посту відомого політтехнолога Сергія Гайдая з його сторінки в соцмережі Facebook.

Також 12 жовтня у Луцьку міліція викликала на допит шеф-редактора телеканалу «Аверс» Наталку Московку та головного редактора газети «Аверс-прес» Андрія Лева. Журналісти проходять як свідки у кримінальній справі, порушеній за фактом хуліганських дій в офісі кандидата в народні депутати, представника Європейської партії України Олени Голєвої, хоча самі стверджують, що на місці інциденту присутні не були і знімальну групу туди не посилали. За словами Московки допит майже не стосувався кримінальної справи, а правоохоронці розпитували про діяльність телекомпанії і роботу журналістів, по те, що саме вони знімають і кому надають матеріали. Наталка Московка трактує такі дії як втручання в роботу телерадіокомпанії і в роботу журналістів.

Всього з початку виборчої кампанії — з 30 липня по 15 жовтня — експерти ІМІ зафіксували 113 випадків порушень прав журналістів, з них 62 безпосередньо пов’язані з виборами та/або здійснювався політичними партіями чи кандидатами в депутати.

 
Liked the article?
Help us be even more cool!