ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Пляж – не фронт. Журналісти, ідіть в люди!

25.07.2012, 08:01
Читаю новини на веб-ресурсах і, як писав колись класик, «прозріваю потроху».
 
Дивують лінощі колег-журналістів, які чи з власної, чи з редакторської волі перетворилися або на підставки під мікрофони, що безсловесно вислуховують і без жодних сумнівів ретранслюють всіляку дурню, або ж на простих копіювальників чужих новин. І їх абсолютно не бентежить, що поширювані ними повідомлення дуже часто є однобокими і, як мінімум, порушують право громадськості на якісну (повну та об’єктивну) інформацію.

Не кажу нині про політику чи кримінал, де навіть за намагання провести журналістське розслідування ексклюзивної теми можна отримати кулю в чоло. Візьмемо найпростіший приклад і поговоримо про погоду.

24-25 липня хіба що найлінивіші сайти не повідомили про заборону купання на всіх київських пляжах. Однак більшість інтернет-ресурсів, включно з поважними інформаційними агенціями УНІАН та ЛІГА, подали ту новину з посиланням на 5-й телеканал, який у свою чергу послався на санепідстанцію. Принципом «як повідомили нашому кореспондентові в телевізорі» українські новинні сайти користуються залюбки і часто. І це відрізняє їх від якісної журналістики, яка може дозволити собі таку розкіш, якщо лише йдеться або про ексклюзивне теледослідження дуже резонансної теми, або про телерепортажі з місць (війна, катастрофи, природні катаклізми), до яких не мають доступу інші ЗМІ.

Цілком очевидно, що київські пляжі не підпадають ні під першу, ні під другу категорію і є цілком досяжними для журналістів принаймні провідних інформаційних агенцій, що базуються в Києві. Якби вони побували хоч на одній із водних зон відпочинку (закривши які, санітари зняли з влади відповідальність за них), то принаймні б запідозрили, що причиною погіршення якості води для купання є не лише аномальна спека, на яку посилається санепідстанція (до речі, цілий тиждень перед закриттям пляжів у Києві був дощовим і прохолодним), а передусім або повна відсутність туалетів на столичних пляжах, або їх мізерна кількість та жахливий стан. А тому десятки тисяч відпочивальників, які йдуть у спеку до води, змушені зливати відходи своєї життєдіяльності або у прибережні кущі воду, або у воду.

Ще одна проблема - сміття, яке не вивозиться тижнями, просто на пляжах гниє в іржавих дірявих контейнерах і дощами змивається в річку. 
 
Відповідальним і за неіснуючі туалети, і за невивезене сміття є комунальне підприємство «Плесо». Чому воно разом з міською владою вважає людей за бидло, яке у зонах відпочинку не має права на задоволення елементарних фізіологічних потреб, невідомо. Журналісти їх про це не питають, бо CTRL C+ CTRL V все частіше заміняє професійну цікавість.
 
Ольга Бурда. ІМІ
Liked the article?
Help us be even more cool!