До 25 липня - приймання заявок на конкурс медіа ініціатив "Рівні та вільні"
ГО “Центр громадянських свобод” оголошує конкурс на отримання премій для міжрегіональних журналістських команд із підготовки матеріалів на тему соціальної згуртованості, національної єдності та ідентичності в Україні в рамках проєкту “Пункт 7” (Офіційна назва “Сприяння соціальній згуртованості в Україні”), що реалізується у співпраці з Американською асоціацією юристів Ініціатива з верховенства права (ABA ROLI) .
Завданням конкурсу є висвітлення таких тем, як проблеми пов’язані з дискримінацією та негативними стереотипами по відношенню до етнічних та національних меншин, ЛГБТ, ВПО та інших; міжрегіональна єдність та спільна ідентичність; загальні проблеми людей зі Сходу та Заходу; політичні проблеми, пов’язані із соціальною згуртованістю; необхідність реформування та децентралізації.
Під соціальною згуртованістю організатори конкурсу розуміють готовність людей, які проживають на одній території, до спільних дій та співпраці заради скорочення нерівності, досягнення соціальної толерантності, подоланню стереотипів та спільного реагування на виклики.
Обов’язковою умовою подання матеріалу на конкурс є співпраця журналістів з різних регіонів.
Всі відібрані журналісти матимуть можливість отримати консультацію від провідних експертів України на такі теми як: соціальна згуртованість, протидія дискримінації та подолання негативних стереотипів, різноманіття та національна єдність
Формати медіа ініціатив.
- журналістські розслідування;
- інформаційно-аналітичні матеріали;
- мультимедійні продукти;
- відео-історії, подкасти;
- інше.
Хто може взяти участь?
- 2 та більше журналістів з різних регіонів України, об’єднаних у команди авторів
- (індивідуальні заявки до участі у конкурсі прийматися не будуть).
- У конкурсі можуть взяти участь заявки команд журналістів, які подаються від імені того журналіста, який має можливість отримувати винагороду як фізична особа підприємець.
Розмір та умови отримання винагороди.
- Розмір винагороди для однієї Команди становить не більше 2000 доларів (еквівалент у гривнях по курсу Національного банку), незалежно від кількості журналістів, об’єднаних у команду. Розмір винагороди може варіюватися залежно від формату та кількості медіа матеріалів в одній заявці, але не перевищувати 2000 доларів. Всього буде надано не більше 8000 доларів. Винагорода включає податки та може включати організаційні витрати.
- Погодження матеріалу до його публікації з організаторами конкурсу обов’язкове.
- Перерахування винагороди буде здійснюватися у два етапи:
- авансове перерахування коштів на організаційні витрати, відповідно до поданого бюджету;
- залишок коштів буде перераховано після виконання зобов’язань та публікації матеріалів.
- Матеріал/ли повинні бути опубліковані не пізніше 30 жовтня 2021 року.
Вимоги до матеріалів та умови участі у конкурсі:
- Команда журналістів має розробити не менше одного медіа матеріалу. Перевага надаватиметься групі журналістів, які пропонують до конкурсу більше одного матеріалу та цикли матеріалів.
- Публікації повинні відображати українські реалії та, бажано, містити посилання на найкращі світові практики, демонструвати реальний стан речей із акцентом на шляхи вирішення цих проблем.
- Матеріали обов’язково повинні мати міжрегіональний аспект (висвітлення ситуації в різних регіонах України, можливість публікації матеріалу на медіа ресурсах різних областей).
- Конкурсна комісія надаватиме перевагу матеріалам з фокусом на цільові групи проекту (ЛГБТІК+, ВПО, роми, кримські татари, євреї)
- Усі матеріали, надіслані представниками/цями медіа, мають бути оригінальними та не містити плагіату в повному або частковому обсязі.
- Одна команда може надсилати на конкурс необмежену кількість заявок на участь.
- Перевага надаватиметься матеріалам, направленим на висвітленню конкретних проблем з пошуком рішень у матеріалі, які б сприяли соціальній згуртованості у громадах, бажано використання відкритих даних.
Критерії оцінки.
- Розуміння проблематики теми соціальній згуртованості.
- Концепт запропонованих у заявці матеріалів.
- Міжрегіональний аспект матеріалу співпраці.
- Охоплення медіа ресурсу, де публікуватимуться матеріали.
- Досвід роботи у висвітленні вказаних тем.
Для участі потрібно надіслати заповнену заявку з додатками (лист про намір публікації та реєстраційні документи) та бюджет від команди до 25 липня 2021 року на електронну адресу:[email protected] з копією на [email protected]. Тема листа: “Заявка на конкурс “Рівні та вільні”
Всі бажаючи зможуть взяти участь у безкоштовному вебінарі “Журналістика та конфліктні теми: етика vs. хайп” 24 червня 2021р. Зареєструватися на вебінар можна за посиланням https://cutt.ly/mfNoOnB
Дізнатися більше про проєкт “Пункт 7” можна за посиланням https://www.facebook.com/point7.ua/
Найкращі матеріали будуть опубліковані на сайті проекту та сайтах партнерів проекту, тому, надсилаючи заявку на конкурс, автори/ки автоматично дозволяють такі публікації.
Кінцевий термін подання заявок – 25 липня 2021 року.
Оголошення переможців відбудеться не пізніше 10 серпня 2021 року. Інформація щодо переможців буде опублікована на сайті https://ccl.org.ua
Публікація матеріалів очікується не пізніше 30 жовтня 2021 року.
Конкурс проходить в рамках проекту “Пункт 7” (Офіційна назва “Сприяння соціальній згуртованості в Україні”), що реалізується у партнерстві Американської асоціації юристів Ініціатива з верховенства права (ABA ROLI), ГО “Центру громадянських свобод” та БФ “Восток СОС”.
Контактна особа для уточнення інформації – Анастасія Шебардіна (координаторка проєкту ABA ROLI) [email protected], +38 (096) 614 08 92.
Help us be even more cool!