19 грудня – зустріч з Максимом Буткевичем у просторі PEN Ukraine
19 грудня, о 19:00, у Києві в просторі PEN Ukraine відбудеться зустріч зі звільненим з російського полону правозахисником, журналістом, військовим Максимом Буткевичем. Про це повідомляється на сайті PEN Ukraine.
З Максимом говоритимуть про:
- ціну свободи й про те, чому її не існує без відповідальності;
- власні межі й здатність людини їх долати;
- характер та історичні передумови російської геноцидальної війни;
- книжки, прочитані й “написані” в полоні;
- надію, за яку потрібно триматися за будь-яких обставин.
Модеруватиме розмову журналістка, виконавча директорка Українського ПЕН Тетяна Терен.
Вхід на подію за попередньою реєстрацією. Захід відбуватиметься за адресою вул. Лук’янівська, 14-А (метро “Контрактова площа”).
У межах цього заходу PEN Ukraine підтримує збір для закупівлі автівок та інших корисних речей для ЗСУ, який організовує Kult.Podcast – подкаст про культуру, літературу та філософію.
Підтримати можна тут:
щомісячно: patreon.com/kultpodcast;
разово: картка: 5457 0822 9092 9368;
paypal: [email protected].
Що відомо про полон журналіста й військового Максима Буткевича
Як повідомляв ІМІ, Максим Буткевич повернувся з російського полону до України 18 жовтня 2024 року в межах обміну між країнами. Він став другим українським журналістом, який був звільнений з російського полону у 2024 році.
Під час виступу на конференції “Медіадні Премії імені Георгія Ґонґадзе” Максим Буткевич зазначив, що не вважає згаяним час, проведений у російському полоні. Його він використовував для міркувань та спостережень.
Максим Буткевич потрапив у російський полон у червні 2022 року у районі захоплених пунктів Золоте і Гірське Луганської області. Про взяття в полон Буткевича російські пропагандисти повідомили ще 24 червня, опублікувавши відео допиту.
10 березня 2023 року на офіційному сайті слідчого комітету Російської Федерації оприлюднили інформацію про “вироки” окупаційних судів щодо трьох засуджених українських військовополонених – Максима Буткевича (13 років ув’язнення), Віктора Похозея (8,5 років) та Владислава Шеля (18,5 років).
Їх визнали винними “в жорстокому поводженні з цивільним населенням та застосуванні в збройному конфлікті заборонених методів” (ч. 1 ст. 356 КК РФ).
У лютому 2024 року проєкт “Меморіал. Підтримка політв’язнів” визнав кількох людей політв’язнями. Серед них Максим Буткевич, якого окупаційний суд на Луганщині засудив до 13 років колонії суворого режиму.
Help us be even more cool!