ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Максима Буткевича нагородили Національною правозахисною премією

Український правозахисник та військовополонений Максим Буткевич став лауреатом Національної правозахисної премії у 2023 році. Про це повідомив Центр громадянських свобод.

Нагороду отримував батько Максима Олександр Буткевич. Під час вручення він згадав листи, які раніше писав йому син. 

"Війна – це страшна штука, але я все-таки сподіваюся, що вона не зробить нас настільки грубими й жорстокими, що після неї ми відсунемо права людини на другий чи на третій план. Боротьба відбувається за права людини, за ті демократичні цінності, які відсутні в Російській Федерації і які ворог намагається знищити у нас", – цитує Максима його батько Олександр.

Фото ccl.org.ua

Національна правозахисна премія – це недержавна нагорода, яку призначають за особистий внесок у захист прав людини в Україні. Щороку нагородження відбувається 10 грудня – на День захисту прав людини в межах Національної правозахисної НеКонференції, організованої Центром громадянських свобод. На події збираються правозахисники з різних куточків України, щоб популяризувати цінність прав людини та вшанувати внесок правозахисної роботи. 

Як повідомляв ІМІ, 5 грудня батько Максима Буткевича Олександр повідомив, що син перебуває у виправній колонії №2 міста Хрустальний на території окупованої Луганської області. 

У листопаді батько Максима Буткевича Олександр повідомив, що після засідання першого апеляційного суду в Москві, яке відбулося 22 серпня 2023 року, про місце перебування Максима відсутні будь-які відомості.

22 серпня в Москві перший апеляційний суд загальної юрисдикції залишив чинним "вирок" правозахиснику і журналісту, військовослужбовцю Максиму Буткевичу, засудженому до 13 років колонії суворого режиму окупаційним судом у Луганську.

10 березня 2023 року на офіційному сайті слідчого комітету Російської Федерації оприлюднили інформацію про "вироки" псевдосудів ОРДЛО щодо трьох засуджених українських військовополонених – Максима Буткевича (13 років ув’язнення), Віктора Похозея (8,5 років) та Владислава Шеля (18,5 років).

Їх визнали винними "в жорстокому поводженні з цивільним населенням та застосуванні в збройному конфлікті заборонених методів" (ч. 1 ст. 356 КК РФ). 

13 березня 2023 року правозахисники, медійники, волонтери та активісти закликали звільнити незаконно засудженого окупантами військовополоненого Максима Буткевича. МЗС України також закликало міжнародну спільноту засудити вирок військовополоненому правозахиснику Буткевичу.

У червні 2022 року правозахисник, журналіст і співзасновник Центру прав людини ZMINA та ГО "Громадське радіо", військовослужбовець Максим Буткевич потрапив у російський полон у районі захоплених пунктів Золоте і Гірське Луганської області. Про взяття в полон Буткевича російські пропагандисти повідомили ще 24 червня, опублікувавши відео допиту. 

У вересні 2022 року міністерство оборони Росії визнало утримання в полоні Максима Буткевича. Наразі він перебуває на тимчасово окупованій території Луганської області.

Liked the article?
Help us be even more cool!