ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Як медійникам протистояти нападкам і тролінгу в інтернеті

23.06.2021, 15:00

Журналісти можуть стикатися зі збільшенням нападок в інтернеті та мають уживати заходів для захисту себе і своїх акаунтів. Ми підготували поради, як діяти журналістам у разі посилених атак на них в онлайні.

Під час активної кампанії кібербулінгу:

  • Намагайтеся не вступати в контакт із тролями, оскільки це може погіршити ситуацію.
  • Спробуйте з'ясувати, хто стоїть за атакою та мотивами. Онлайн-атака може бути пов'язана з нещодавно опублікованою вами статтею.
  • Журналісти повинні повідомляти про будь-які образи чи погрози в адміністрацію соцмереж.
  • Записуйте та зберігайте будь-які коментарі або зображення, які викликають занепокоєння, включно зі скріншотами тролінгу, часом, датою й ім'ям троля в соціальних мережах. Ця інформація може бути корисна пізніше для звернення до правоохоронних органів чи розслідувань. 
  • Будьте пильні щодо ознак злому. Переконайтеся, що у вас є надійні й довгі паролі для кожного облікового запису і ввімкнено двоетапну автентифікацію.
  • Повідомте своїй сім'ї, співробітникам і друзям, що вас переслідують в інтернеті. Зловмисники часто зв'язуються з членами сім'ї та колегами й надсилають їм інформацію / зображення, щоб зашкодити вашій репутації.
  • Перевірте свої сторінки в соцмережах на наявність коментарів, які можуть указувати на те, що онлайн-загроза ось-ось переросте у фізичну. Це можуть бути публікації вашої адреси (доксинг), заклик до інших атакувати вас і/або посилення переслідувань з боку конкретної людини.
  • За можливості вийдіть з мережі на якийсь час, поки онлайн-переслідування не вщухне.
  • Через атаки в інтернеті ви можете відчути себе самотнім. Переконайтеся, що у вас є підтримка і вам допоможуть за потреби. Найкраще, якщо це буде ваш роботодавець.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" у межах проєкту "Мобілізація зусиль для вирішення викликів у медіасфері України". Матеріал відбиває позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду "Відродження".

Матеріал від Jmama

Liked the article?
Help us be even more cool!