Пандемічні правила для роботи медійників
COVID-19 після маленького літнього затишшя знову набирає обертів по всій планеті. Журналісти традиційно на варті всіх подій та постійно наражаються на ризик інфікування через контакти з великою кількістю людей.
Ми закликаємо всіх журналістів бути максимально обережними та звертаємо увагу на низку основних загальновідомих правил, які не варто ігнорувати.
Гігієна
Щоб не інфікуватися COVID-19 та вберегти оточення, не забувайте ретельно з милом мити руки не менш ніж 20 секунд. Якщо така можливість відсутня, скористайтеся антисептиком (вміст понад 60% етанолу або 70% ізопропанолу). Наголошуємо, що миття рук є пріоритетним. Тільки в разі, якщо така можливість відсутня, використовуйте антисептик. Сушіть руки в автоматичній сушарці або витирайте одноразовими рушниками. Якщо ви користуєтеся спільним рушником – вважайте, що руки брудні.
Рукавички
Рекомендуємо використовувати захисні рукавички, якщо працюєте в небезпечному або потенційно небезпечному місці, як-от лікарні чи там, де можуть перебувати інфіковані. Зауважте, що нітрилові рукавички забезпечують вищий ступінь захисту, ніж латексні. Носіння двох пар покращує безпеку. Після використання рукавичок обов’язково помийте руки або обробіть їх антисептиком. Не використовуйте рукавички повторно.
Маски
Використовуйте одноразові маски замість багаторазових. Якщо йдете працювати в небезпечне або потенційно небезпечне місце, рекомендуємо використовувати маски N95 (або FFP2 / FFP3) замість стандартних хірургічних. Не використовуйте масок повторно та дотримуйтеся правил утилізації.
Дезінфекція
Дезінфікуйте обладнання (телефони, планшети, кабелі, штекери, навушники, ноутбуки, жорсткі диски, камери, пропуски та ремінці тощо) після завдань чи наприкінці робочого дня або переконайтеся, що це зробить відповідальна особа. Знезаражуйте швидкодійними протимікробними серветками з 70-відсотковим вмістом спирту. Не забудьте протерти робочий стіл, клавіатуру та інші робочі поверхні й прилади. Тримайте рідкі дезінфектори подалі від електроніки, щоб не залити її та не зіпсувати.
Соціальна дистанція
Дотримуйтеся дистанції не менш ніж 1,5 метра. Якщо вам доводиться працювати в закритих приміщеннях, поцікавтеся, яких правил там дотримуються, як проводиться дезінфекція, чи досить провітрюється приміщення тощо. Найкраще робити це заздалегідь, щоб оцінити ступінь ризику та вирішити, чи варто туди йти.
Самоізоляція
Якщо стало відомо, що протягом останніх 14 днів ви контактували з людиною, що хвора на коронавірус, краще піти на самоізоляцію. Якщо ви живете з хворим на ковід, то виходити із самоізоляції потрібно не раніше ніж за 14 днів після негативного тесту в людини, яка хворіла.
Бережіть себе та будьте уважними!
Як організувати й спланувати роботу в редакціях під час пандемії COVID-19, читайте в нашому матеріалі.
Матеріал підготовлено ГО "Інститут масової інформації" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження". Матеріал відбиває позицію авторів і не обов'язково збігається з позицію Міжнародного фонду "Відродження".
Help us be even more cool!