ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Дезінфекція обладнання та електроніки в умовах CОVID-19

30.10.2020, 11:27
Фото - technoguide.com.ua
Фото - technoguide.com.ua

Зазвичай ми не підозрюємо, скільки разів за день торкаємося обличчя, носа, рота, а тоді беремося за техніку та інші спільні речі. Але після початку пандемії CОVID-19 у світі ми почали ставитися набагато відповідальніше до гігієни та дезінфекції. Тепер хочеться продезінфікувати все, до чого торкаємося і з чим можуть контактувати інші люди. Особливо актуальною є дезінфекція обладнання та робочих місць для журналістів. 

Оскільки електроніка є особливо чутливою, її потрібно обережно дезінфікувати, щоб не нашкодити.

Ми радимо дезінфікувати обладнання (телефони, планшети, кабелі, штекери, навушники, ноутбуки, жорсткі диски, камери, пропуски та ремінці тощо) після завдань чи наприкінці робочого дня або переконатися, що це зробить відповідальна особа у вашому медіа. 

Не забудьте також протерти робочий стіл, клавіатуру та інші робочі поверхні й прилади.

Увага! Перед початком очищення обладнання вивчіть інструкцію виробника, щоб уникнути пошкодження. Якщо пристрій пошкоджено, ставтеся особливо уважно під час очищення / дезінфекції. 

Очищення електрообладнання:

  • Перше і головне правило – вимкнути прилад від живлення та від’єднати від мережі. Потрібно дістати батарею, якщо модель дозволяє це зробити. 
  • Тримайте рідкий засіб для дезінфекції подалі від електроніки, щоб не залити її та не зіпсувати. Не розпилюйте на електронні пристрої аерозольні спреї, відбілювачі та абразивні рідини: вони точно пошкодять ваше обладнання. 
  • Для очищення використовуйте м’яку тканину без ворсу, наприклад з мікрофібри.
  • Стежте за тим, щоб ганчірка чи серветка не були занадто вологими й рідина не потрапила крізь щілини чи клавіші (наприклад, розетки для зарядки, розетки для навушників тощо).
  • Ретельно протріть пристрій кілька разів.
  • Протирати електроніку можна ганчіркою з мікрофібри, змоченою в мильному розчині, дезінфекторі, або спеціальними серветками для очищення електроніки. 
  • Можна протирати тверді та непористі поверхні швидкодійними протимікробними серветками з 70-відсотковим вмістом спирту. 
  • Висушіть пристрій чистою, сухою та м’якою тканиною.
  • Не вмикайте електронних приладів вологими!
  • Після очищення обладнання та дезінфекції робочого місця ретельно вимийте руки з милом.

Якщо комп’ютери, ноутбуки та мобільні пристрої витирати регулярно, це може суттєво зменшити кількість мікробів, які поширюються у вашому будинку чи офісі. Але потрібно бути всебічно захищеними й дотримуватися пандемічних правил безпеки. Детальніше читайте в нашому матеріалі.

Матеріал підготовлено ГО "Інститут масової інформації" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження". Матеріал відбиває позицію авторів і не обов'язково збігається з позицію Міжнародного фонду "Відродження".

Liked the article?
Help us be even more cool!