Журналісти Полтави заявили про неофіційного комунікаційника в міськраді. Влада заперечує

У Полтаві журналісти продовжують скаржитися на незадовільну комунікацію міської ради та заявляють про те, що в міськраді є неофіційна невідома особа, яка дає вказівки, як саме комунікувати з медійниками й про що.
Про це представниці Інституту масової інформації в Полтавській області Надії Кучер розповів журналіст сайту “Полтавщина” Микола Лисогор, а також на правах анонімності ще кілька місцевих медійників.
За словами Лисогора, комунікація з міською радою відбувається через робочий чат. Він вважає, що рівень комунікації залишає бажати кращого.
“У робочий чат кидають офіційні повідомлення, вичитані кількома комунікаційниками. До того ж керує комунікацією не керівниця пресслужби міськради, а інша людина, яка має неформальний статус. Ця людина говорить керівникам управлінь і департаментам, що писати, а що ні. Також керівництво міськради заборонило керівникам департаментів відповідати напряму журналістам, уся інформація проходить через “сірого кардинала” з комунікації. Навіть пости в соцмережах затверджуються цією людиною”, – скаржиться Микола Лисогор.
Він додав, що керівництво міськради закрилося від журналістів.
“Керівництво вважає: якщо їх критикують, отже роблять або заради хайпу, або хтось замовив журналістів. У те, що вони самі помиляються, не можуть повірити. Тому команда Катерини Ямщикової (виконувачка обов'язків міського голови Полтавської громади, пані секретар міськради. – Ред.) вирішила: “Якщо нас у будь-якому разі критикують, ми не будемо розповідати журналістам більше, ніж офіційні повідомлення в чаті”, – резюмує журналіст.
Схожу позицію озвучує і журналістка-розслідувачка “Полтавщини” Анастасія Недогорська.
“Комунікація в міськради з медіа, я б сказала, мінімальна: формальні відписки на запит, без відповідей та пояснень. Якщо комунікувати через Марину Сєрову (керівниця пресслужби Полтавської міськради. – Ред.), то це теж неефективно. До Марини претензій немає, а от до тих, хто має надавати їй інформацію, багато. Часто інформація потрібна оперативно, а чекати доводиться по кілька днів, надають інформацію неповну, на уточнювальні відповідають нечітко або взагалі не відповідають. Є комунальні структури, де взагалі керівникам заборонено спілкуватися з журналістами напряму”, – говорить журналістка.
Вона зауважує, хотілося б, щоб коментарі та пояснення надавали оперативно і змістовно, правдиво.
“Бо називати неочищені ливнівки “особливостями каналізації” – підміна реальності. Хотілося б, щоб міськрада не просто ініціювала перевірки, а й доповідала про їхні результати, бо ні щодо спиляних липок, ні щодо заряджання електрокара (першим заступником міського голови Валерієм Пархоменком, який заряджав авто в міськраді. – Авт.) ніхто нічого досі не чув”, – говорить Анастасія Недогорська.
У коментарі представниці ІМІ в.о. міського голови Полтави, пані секретар міськради Катерина Ямщикова зауважила, що відкрита до конструктивного діалогу з медіа.
“Для цього створили низку інструментів. У нас є чат для оперативної комунікації. На запит медійників та медійниць домоглися скасування заборони транслювати засідання виконкому та сесій під час тривог. Наразі працюємо над оновленням сайту міської ради, щоб він був зручнішим, щоб там було простіше шукати потрібну інформацію та документи, адже я бачу регулярні скарги спільноти на роботу ресурсу. У нас 24/7 з усіма в контакті пресслужба”, – прокоментувала Ямщикова.
Також посадовиця переконує, що в міській раді відпрацьовують усі запити – усні й письмові, а ще ті, що надходять на особисті телефони в будь-який час.
“Ми отримуємо сотні офіційних запитів: вони реєструються в канцелярії, а далі рухаються до розпорядників. Я з повагою ставлюся до роботи медійників та медійниць. Натомість прошу з розумінням поставитися до того, що Катерина Ямщикова, та й будь-яка інша людина, фізично не може проконтролювати, наскільки повну відповідь на запит підготували відповідні фахівці та фахівчині”, – говорить очільниця Полтави.
На запитання про скарги щодо закритості та уникнення комунікації на скандальні теми чи відписки на запити, на які скаржаться журналісти, Ямщикова говорить, що мріє позбутися цього поняття взагалі та перестати мислити категоріями “медіа в опозиції до влади”.
“Ми готові пояснювати будь-яку тему, конструктивно, з фактами, цифрами. Але варто пам'ятати: багато проблем є результатом десятиліть хаосу, який ми зараз системно розгрібаємо. Тож роботи багато”, – говорить Ямщикова.
Водночас представниця ІМІ не отримала відповіді на запитання про невідомого “сірого кардинала” з неофіційною посадою, який чи яка керує комунікаційниками міської ради. Керівниця пресслужби Полтавської міськради Марина Сєрова в коментарі сказала, що “уповноважені керувати тільки ті, хто є в структурі”.
“Я і мої [підлеглі] підпорядковується секретарю міської ради, так же прописано в положенні про відділ”, – сказала Марина Сєрова.
Help us be even more cool!