ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Журналістів "Схем" не пустили знімати у Вищій раді правосуддя

03.07.2020, 12:00
Фото – radiosvoboda.org
Фото – radiosvoboda.org

5 червня знімальну групу програми “Схеми” не допустили на засідання Комісії з питань вищого корпусу державної служби при Вищій раді правосуддя (ВРП), повідомляє Радіо Свобода.

На засіданні комісія розглядала питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності керівника Державної судової адміністрації Зеновія Холоднюка.

Як пише видання, попри листи з проханням про акредитацію двоє людей у формі судової охорони та троє працівників Вищої ради правосуддя не дали можливості “Схемам” ані відвідати засідання, ані поставити запитання членам ВРП.

Судова охорона заблокувала доступ до зали. Серед причин, які озвучували журналістам співробітники ВРП були, зокрема, “карантин” та обмеження через це кількості осіб, які можуть перебувати у залі засідань, “до 10”. 

Пізніше начальник управління з питань управління майном та контролю за його використанням секретаріату ВРП Володимир Власов заявив, що “Схеми” порушують “внутрішній порядок доступу до службових приміщень Вищої ради правосуддя”.

Схожа ситуація повторилась і 9 червня, коли представники судової охорони разом зі згаданим Володимиром Власовим створили “живий паркан” у коридорі Вищої ради правосуддя і в такий спосіб заблокували підхід журналістів “Схем” до членів ВРП.

Медіаюристка Людмила Панкратова вважає такі дії співробітників ВРП “перешкоджанням законній роботі журналістів”.

“Згідно зі статтею 30 закону про ВРП, засідання Вищої ради правосуддя та Дисциплінарних палат проводяться відкрито. Закрите засідання проводиться у виняткових випадках, за наявності підстав, визначених законом про ВРП. Отже, діє ч. 2 ст. 25 закону про інформацію, коли журналіст має право безперешкодно відвідувати приміщення суб’єктів владних повноважень, відкриті заходи, які ними проводяться”, – сказала вона

А встановлений трудовий розпорядок та порядок доступу до службових приміщень ВРП, на який посилалися співробітники установи, на думку Панкратової, не можуть встановлювати обмеження для журналістів бути присутніми на відкритих засіданнях суб’єктів владних повноважень.

Liked the article?
Help us be even more cool!