ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Журналіст Фікрат Гусейнов повернувся до Нідерландів

19.04.2018, 12:56
Фото - Твіттер Solonyna Yeugen

Азербайджанський опозиційний журналіст Фікрат Гусейнов після отримання свого паспорта повернувся до Нідерландів. Про це Гусейнов повідомив на своїй сторінці у Facebook.

“Дорогі друзі, я вже в Нідерландах. Спасибі вам за все”, – написав він.

Адвокат журналіста Дмитро Мазурок підтвердив ІМІ цю інформацію.

“Дійсно. Це офіційна інформація. Ми вже це не приховуємо – він вже в Нідерландах. Він вже вдома. І вчора ввечері він мені подзвонив, і нарешті ми мали змогу поспілкуватися, як все відбулося”, – розповів Мазурок.

За словами адвоката, Гусейнов залишив безперешкодно Україну, перетнувши кордон через Польщу.

“Він безперешкодно залишив Україну. Він поїхав до Львова і звідти автобусом перетнув державний кордон України з відміткою про перетин. Перевірили документи, він у розшуку не перебував. Як звичайний пасажир, нічого не відбулося”, – розповів Дмитро Мазурок.

Водночас, уточнив адвокат, екстрадиційна перевірка щодо Гусейнова триває: “Перевірка триває, можливо, її знов подовжать. Зараз вона триває до 20 квітня”.

На запитання, які кроки може вжити прокуратура, Дмитро Мазурок відповів, чи оголосити журналіста в розшук, чи закрити справу.

“Вони можуть просто відмовитися від клопотання про обрання запобіжного заходу, ухвалити рішення про неможливість екстрадиції та закрити цю справу. Це буде дуже адекватно і легко для прокуратури, бо не потребуватиме зайвих кроків”, – сказав адвокат.

Як повідомляв ІМІ, 16 квітня адвокат журналіста, громадянина Нідерландів азербайджанського походження Фікрата Гусейнов Дмитро Мазурок повернув паспорт журналісту. Адвокат забрав паспорт, коли суддя роздавав документи сторонам після закінчення судового засідання.

16 квітня Печерський районний суд Києва проводив засідання з приводу запобіжного заходу для Гусейнова. Прокуратура просила обрати журналісту особисте зобов’язання.

Під час засідання прокурор заявив, що екстрадиційна перевірка щодо журналіста на завершальній стадії. Адвокат Дмитро Мазурок повідомив, що Інтерпол більше не розшукує Гусейнова через ознаки політичного переслідування, однак його продовжують розшукувати в Азербайджані. Суд оголосив перерву до 19 квітня.

3 квітня Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова відкрила провадження про порушення прав азербайджанського журналіста та правозахисника Фікрата Гусейнова та попросила Генерального прокурора поінформувати її до 6 квітня про результати перевірки та вжиті заходи реагування.

2 квітня ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва відмовлено у продовженні застосування до Фікрата Гусейнова запобіжного заходу у вигляді особистої поруки для забезпечення його видачі на запит іноземної держави (екстрадиції).

Проте прокурор прокуратури Київської області Остапець С.С., не дочекавшись проголошення зазначеного судового рішення, вчинив незаконні дії – забрав у секретаря судового засідання паспорт громадянина Королівства Нідерландів на ім’я Фікрата Гусейнова та залишив залу судового засідання.

29 березня українські медійні та правозахисні організації звернулися до Генпрокуратури України з вимогою завершити екстрадиційну перевірку Фікрата Гусейнова.

14 березня українські медійні та правозахисні організації звернулися до Генеральної прокуратури України з вимогою терміново завершити екстрадиційну перевіркужурналіста Фікрата Гусейнова і дати йому можливість безперешкодно повернутися до Нідерландів.

13 березня азербайджанський опозиційний журналіст Фікрат Гусейнов попросивміжнародне співтовариство, США, ЄС та Королівство Нідерландів допомогти залишити Україну.

5 березня Фікрат Гусейнов заявив, що особи в цивільному, які представилися співробітниками української поліції, намагалися викрасти його в Києві на орендованій квартирі. Гусейнову вдалося втекти, вистрибнувши з вікна.

Liked the article?
Help us be even more cool!