IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

29

89

2

31

У Києві намагалися викрасти азербайджанського журналіста Гусейнова

Фото – humanrights.org.ua

5 березня особи в цивільному, які представилися співробітниками української поліції, намагалися викрасти в Києві на орендованій квартирі азербайджанського журналіста Фікрета Гусейнова. Про це повідомляє Центр інформації про права людини з посиланням на інформаційне агентство Turan.

Гусейнову вдалося сховатися, вистрибнувши з вікна. При цьому журналіст поранив руку. “Наразі він у відносно безпечному місці. Але його шукають усюди”, – пише Turan з посиланням на джерело діаспори.

Журналіст вважає, що його хотіли затримати і екстрадувати в Азербайджан. Агентство повідомляє, що серед осіб у цивільному були люди, які розмовляли азербайджанською мовою.

Про інцидент поінформоване посольство Нідерландів.

Як повідомив Центру інформації з прав людини Гусейнов, він помітив стеження за собою упродовж цілого дня. І коли він повернувся додому близько 23:00, до нього прийшли четверо чоловіків.

“Вони повідомили, що хочуть мене затримати через те, що я нібито перебуваю в базі Інтерполу, і тому вони повинні відвезти мене в поліцію. Вони сказали, що є рішення про екстрадицію до Азербайджану. Вони не представилися, і я їх вперше бачив”, – повідомив Фікрат Гусейнов.

Журналіст повідомив, що спочатку спілкувався з невідомими через зачинені двері, але потім відчинив їх, оскільки люди в цивільному намагалися виламати двері.

Також він повідомив, що коли він відкрив двері, його вдарили в живіт, ліву ногу і праву руку. Його також душили. Журналіст поскаржився на погане самопочуття.

За його словами, коли втрутилися сусіди, які викликали власника квартири, невідомі повідомили йому, що чекатимуть у машині. Після цього журналістові вдалося втекти.

Раніше Фікрат Гусейнов розповів Центру інформації з прав людини про телефонний дзвінок у березні 2017 року від чоловіка, який назвався представником президентського апарату. Він пообіцяв вільний в’їзд в Азербайджан, якщо журналіст видалить свою сторінку в Facebook, припинить свою роботу на телеканалі Turan TV і відвідає посольство Азербайджану в Нідерландах.

Як повідомляв ІМІ, 14 жовтня 2017 року вранці в аеропорту “Бориспіль” був затриманий журналіст з Азербайджану Фікрат Гусейнов, який є співробітником “Туран ТВ” і газети “Азалдиг”. У Держприкордонслужбі причиною затримання назвали те, що Гусейнов перебуває у базі розшукуваних осіб Інтерполу. Азербайджан звинувачує його у шахрайстві.

17 жовтня 2017 року Бориспільський міськрайонний суд обрав запобіжний захід Фікрату Гусейнову у вигляді 18 діб арешту.

23 жовтня 2017 року захист Фікрата Гусейнова подав апеляційну скаргу на рішення Бориспільського міськрайонного суду про тримання журналіста під вартою протягом 18 днів.

27 жовтня 2017 року Апеляційний суд Київської області відпустив на поруки народному депутату Миколі Княжицькому журналіста Фікрата Гусейнова.

30 листопада 2017 року Апеляційний суд Києва переніс розгляд скарги на 20 грудня, у якій прокуратура Київської області хоче скасувати звільнення на поруки Фікрата Гусейнова.

20 грудня 2017 року Апеляційний суд Києва переніс на 16 січня 2018 року розгляд скарги прокуратури Київської області щодо звільнення на поруки азербайджанського журналіста, громадянина Нідерландів Фікрата Гусейнова, заарештованого на вимогу влади Азербайджану.

8 лютого 2018 року Апеляційний суд Києва вшосте переніс слухання скарги прокуратури Київської області, яка домагається затримання журналіста азербайджанського телеканалу “Туран ТВ” Фікрата Гусейнова, який через переслідування на батьківщині вже отримав статус біженця і громадянство Нідерландів. Прокуратура знову не забезпечила судове засідання перекладачем, хоча раніше суд зобов’язав її це зробити. Перекладач не з’являвся на жодну із шести спроб судового слухання.

13 лютого прокуратура Київської області відмовилась від апеляційної скарги стосовно звільнення з-під варти журналіста азербайджанського телеканалу “Туран ТВ” Фікрата Гусейнова, який через переслідування на батьківщині має статус біженця і громадянство Нідерландів. Натомість прокуратура проситиме суд продовжити для журналіста підписку про невиїзд для подальшого проведення екстрадиційної перевірки.

Азербайджан вимагає екстрадиції журналіста Гусейнова, про це йдеться у листі до Генпрокуратури України.

Фікрат Гусейнов в Азербайджані був співробітником опозиційної газети “Азадлиг” (“Свобода” – ред.). У березні 2006 року його побили невідомі в масках у селищі Патамдар Баку, у результаті чого він отримав тяжкі тілесні ушкодження. На початку 2008 року Гусейнов емігрував з Азербайджану. Він отримав статус біженця у Нідерландах, і наразі він громадянин цієї країни.  

Фікрат Гусейнов співпрацює із опозиційним телеканалом “Туран”, що транслюється з-за кордону.

Ще Новини