ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Зеленський вважає нахабними методи роботи журналіста "Схем"

20.05.2020, 15:08
Фото – radiosvoboda.org
Фото – radiosvoboda.org

Президент Володимир Зеленський вважає нахабством методи збору інформації журналіста проєкту "Схем" Михайла Ткача, який супроводжує кортеж глави держави. Таку думку Зеленський висловив під час пресконференції, яка відбулася в Маріїнському парку Києва, повідомляє ZN.UA.

"Чи є у світі хоч одна країна, де в кортежі президента їздить журналіст? Прямо всередині кортежу – знімаючи, не знімаючи, мені все одно, нема що приховувати. Чи існує будь-який президент, якому особиста охорона каже, що так не може бути, що за законом це неправильно, питає, що робити – зупинитися, забрати автомобіль, говорити з цим журналістом, чи повинні реагувати? Чи існує таке нахабство десь у світі? Думаю, такого немає ніде. Мені здається, що між владою і журналістикою не можна переходити на особистості, не можна порушувати закон, ким би ми не були", – заявив Президент.

За словами Зеленського, у тій ситуації з журналістом він нічого не зробив, "тому що ми розуміли, що щось не зробили батьки цих людей, я не можу цього змінити, я не диктатор".

"Хоча мені здається, що баланс цей пан Ткач порушує. Це ніяк не пов'язано з жодною етикою, це про безпеку держави – ось про що мова", – додав Зеленський.

У журналіста Максима Савчука він запитав про правильність такої ситуації. Однак, що відповів Савчук, почути не вдалося. Щоправда, після його відповіді Зеленський заявив, що "тоді у мене до "Схем" більше питань немає".

Зеленський, відповідаючи на питання журналіста, звернув увагу на те, що "Радіо свобода", чиїм проєктом і є програма "Схеми", фінансується Держдепом США, та заявив, "яка в нас вільна країна, демократична, яке ставлення до журналістів, які фінансуються навіть не Україною, а іншими державами".

"Я навіть не бачу жодної проблеми, що пан Ткач знаходиться там, де я живу, куди переїжджаю, де працюю. Щодня він завжди на посту, як УДО. Я в цьому не бачу проблем – держава йому має навіть сплачувати гроші, бо це велика праця", – зазначив Президент.

Зі свого боку Михайло Ткач зауважив, що Зеленський згадав про його батьків тому, що в Президента не було аргументів, які б відповідали рівню його посади.

"У якому кортежі Президента Зеленського я їхав, якщо вони обіцяли без кортежів? На жаль, мене не було на пресконференції, щоб одразу відповісти. Президент знову перейшов на особистості. І цього разу, не маючи аргументів рівня глави держави, зачепив моїх батьків. Відповідь незабаром", – написав Ткач у Facebook.

Головна редакторка "Схем" Наталія Седлецька також прокоментувала висловлювання Зеленського і зазначила, що українській владі дошкуляє робота незалежних ЗМІ, які висвітлюють її вади та невиконані обіцянки. Тому, за її словами, Зеленський вирішив публічно поскаржитися на роботу журналістів.

"Зеленський навіть перейшов на особистості, зробивши випад у бік Михайла Ткача, автора численних резонансних журналістських розслідувань про те, що насправді відбувається в кулуарах української політики. Редакція програми "Схеми" заявляє, що всі наші журналісти, включно з Михайлом Ткачем, діють виключно в межах норм законодавства та відповідно до журналістських стандартів "Радіо Свобода" – видання з понад 65-річною історією", – написала Седлецька у Facebook.

Вона зазначила, що робота редакції спрямована виключно на висвітлення суспільно важливої інформації, яка б в іншому разі залишилася таємною або непублічною.

"Наші журналісти керуються лише інтересами суспільства, а не конкретної влади чи конкретного президента – як і належить незалежній журналістиці. Готуємо розгорнуту відповідь про всі звинувачення Зеленського у бік "Схем", – додала Седлецька.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!