ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Зеленський призначив стипендію ім. Левка Лук'яненка журналістові Єсипенку

17.12.2021, 14:38
Владислав Єпипенко на суді в Сімферополі 15 липня. Фото – скріншот з відео Радіо Свобода
Владислав Єпипенко на суді в Сімферополі 15 липня. Фото – скріншот з відео Радіо Свобода

Президент України Володимир Зеленський призначив державну стипендію імені Левка Лук'яненка журналістові Радіо Свобода Владиславу Єсипенку.

Відповідний указ президент підписав 16 грудня.

Згідно з указом, стипендію призначено “на період незаконного затримання, утримання та протягом одного року після звільнення”.

Як повідомляв ІМІ, 13 грудня Сімферопольський районний “суд” продовжив до 18 березня арешт журналістові Радіо Свобода Владиславу Єсипенку.

6 липня Окупаційний суд у Сімферополі продовжив арешт Владиславові Єсипенку до 18 грудня. 

15 липня в підконтрольному Росії Сімферопольському районному “суді” російський прокурор оголосив обвинувальний висновок у справі журналіста Радіо Свобода Владислава Єсипенка. Його звинувачують за статтями 223-1 (незаконне виготовлення вибухових речовин, перероблення або ремонт вибухових пристроїв) і 222.1 (незаконні придбання, передання, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, її основних частин, боєприпасів) КК Росії. 

Санкції обох статей передбачають до 12 років позбавлення волі. Максимальний термін покарання за сукупністю двох статей – 18 років позбавлення волі.

10 березня співробітники ФСБ Росії затримали в окупованому Криму фрілансера Радіо Свобода Владислава Єсипенка. Він брав участь в акції до дня народження Тараса Шевченка, що відбулася в Сімферополі 9 березня. Журналісту інкримінують збір інформації “в інтересах спецслужб України”, зокрема Служби зовнішньої розвідки, повідомили в Центрі громадських зв’язків ФСБ Росії. Як стверджують в ФСБ, Єсипенко “здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей на території Криму”.

Liked the article?
Help us be even more cool!