ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]rg.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Законопроєкт про медіа готовий до прийняття в першому читанні – Герасим’юк

30.06.2022, 16:54
Фото - Укрінформ
Фото - Укрінформ

Підготовлено компромісний варіант проєкту закону про медіа, який відповідає вимогам ЄС.

Про це на брифінгу 30 червня повідомила голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк, передає LB.

“ЄС повідомив про конкретний крок, який має зробити Україна. Це ухвалення закону про медіа. Так прописано у звернені ЄС. Всі ми живемо у застарілому медійному законодавстві, яке було ухвалено на початку нашої Незалежності, яке розраховано на мирний час”, – заявила вона.

За її словами, ЄС чітко вказав на три ключові позиції, які мають бути враховані у законі про медіа.

“Скоро цей законопроєкт буде представлений у парламенті. Там є три ключові позиції. Перша – подолання надмірних приватних інтересів у медіапросторі. Звучить це зрозуміло. Друге – впровадження у законодавство положень Європейської директиви про аудіовізуальні медіапослуги. Третє – зміцнення ролі національного регулятора. Тобто ролі Національної ради, що регулює медіапростір”, – додала вона.

Герасим’юк нагадала, що подолання надмірних приватних інтересів в медіа – це одна з норм так званого антиолігархічного закону. Європейська директива про аудіовізуальні послуги “служить орієнтиром для усіх медіа”.

За її словами, над проєктом закону працюють давно та ретельно представники Нацради, експерти, представники індустрії та європейські партнери.

“Тепер вже готовий компромісний законопроєкт… Він має стати основою для швидкого виконання вимоги ЄС. Та він абсолютно готовий до ухвалення у першому читанні”, – вважає Ольга Герасим’юк.

Як повідомляв ІМІ, 24 червня заступник міністра культури та інформаційної політики України Тарас Шевченко повідомив, що на шляху до вступу в ЄС Україна має імплементувати положення директиви Європейського парламенту та Ради Європи про аудіовізуальні медіапослуги. 

23 червня глави держав та урядів ЄС ухвалили рішення про надання Україні статусу країни-кандидата на входження до ЄС. Однією з вимог є ухвалення закону про медіа. 

Законопроєкт “Про медіа” (№2693), який був зареєстрований у Верховній Раді 27 грудня 2019 року, пропонував запровадити спільне регулювання у сфері медіа як поєднання функцій та засобів державного регулювання і галузевого саморегулювання.

17 січня 2020 року Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту ухвалити за основу законопроєкт №2693 “Про медіа”.

Liked the article?
Help us be even more cool!