ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Заарештованого в Криму журналіста Радіо Свобода катували струмом – ЗМІ

24.03.2021, 11:27
Фото – Радіо Свобода
Фото – Радіо Свобода

Заарештованого в Криму позаштатного співробітника Радіо Свобода Владислава Єсипенка співробітники ФСБ Росії два дні катували струмом для отримання зізнання. Про це повідомляє видання “Ґрати” з посиланням на джерело в СІЗО Сімферополя.

За інформацією джерела, яке говорило з Єсипенком, співробітники ФСБ надягали затриманому на голову “якийсь предмет”, під'єднували до нього дроти й давали по них струм, поступово збільшуючи напругу. 

У такий спосіб оперативники змусили його дати свідчення й озвучити їх в інтерв'ю з генеральним продюсером місцевого телеканалу “Крим 24” Олегом Крючковим. В інтерв'ю Єсипенко каже, що перевозив у своїй машині вибуховий пристрій, а також надсилав зняті в Криму відео в редакцію проєкту Радіо Свобода “Крим.Реалії” і в Службу зовнішньої розвідки України.

“Після публікації цих свідчень Єсипенко відмовився свідчити далі, посилаючись на 51-шу статтю Конституції РФ. Вона дозволяє не свідчити проти себе і близьких. За словами затриманого, зараз на нього чинять лише психологічний тиск”, – пише видання.

Як повідомляв ІМІ, 10 березня співробітники ФСБ Росії затримали в окупованому Криму фрілансера Радіо Свобода (проєкт “Крим.Реалії”) Владислава Єсипенка. Єсипенко брав участь в акції до дня народження Тараса Шевченка, що відбулася в Сімферополі 9 березня. Арештували журналіста до 11 травня.

Єсипенку інкримінують збір інформації “в інтересах спецслужб України”, зокрема Служби зовнішньої розвідки, повідомили в Центрі громадських зв’язків ФСБ Росії 16 березня. Як стверджують в ФСБ, Єсипенко “здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей на території Криму”.

Правозахисники заявили, що Єсипенкові не дають доступу до незалежного адвоката, і закликали звільнити його.

Журналіст перебуває в ізоляторі тимчасового тримання Сімферополя.

19 березня стало відомо, що Владислава Єсипенка звинуватили в шпигунстві на користь спецслужб України. Правозахисники не відкидають, що ФСБ використовує фізичний тиск на українця.

19 березня дружина заарештованого в окупованому Криму українського журналіста Владислава Єсипенка Катерина повідомила, що побоюється за життя і здоров'я свого чоловіка. Вона звернулася по допомогу “до всіх, хто може допомогти наблизити день визволення журналіста Владислава Єсипенка”.

Liked the article?
Help us be even more cool!