ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

За переслідування в окупованому Криму журналістки судитимуть двох співробітників ФСБ Росії

28.03.2023, 15:15
Фото – фейсбук Ганни Андрієвської
Фото – фейсбук Ганни Андрієвської

Прокуратура АР Крим скерувала до суду обвинувальний акт стосовно двох співробітників ФСБ Росії, які переслідували українську журналістку Ганну Андрієвську в окупованому Криму. Про це повідомляється на фейсбук-сторінці прокуратури АР Крим та міста Севастополя.

Як зазначає прокуратура, обвинувачені, бувши працівниками Головного управління Служби безпеки України в АР Крим, після тимчасової окупації півострова в лютому 2014 року зрадили присягу та перейшли на бік ворога. Вони обійняли посади старшого слідчого-криміналіста та спеціаліста І категорії (експерта) сформованих окупаційною владою підрозділів “УФСБ Росії в Республіці Крим і місті Севастополі”.

За даними слідства, обвинувачені здійснювали кримінальне переслідування журналістки у зв’язку з її професійною діяльністю, а саме за публікацією статей, у яких вона об’єктивно висвітлювала події на території півострова після окупації. Вони сфабрикували “кримінальну справу” та в березні 2015 року незаконно проникли до квартири потерпілої і її батьків у Красногвардійському районі АР Крим. 

“Всупереч волі власників житла, погрожуючи застосуванням насильства в разі опору або непокори, незаконно провели обшук, висуваючи вимоги щодо надання фактично відсутніх речей та документів. Також ними були вилучені речі та документи, які належали особисто журналістці й могли бути пов'язані зі здійсненням нею професійної діяльності”, – йдеться в повідомленні.

Унаслідок незаконних дій окупаційних правоохоронців потерпілій обмежено в’їзд на територію півострова.

Дії обвинувачуваних кваліфіковано як переслідування журналіста за виконання професійних обов’язків, здійснюване групою осіб за попередньою змовою (ч. 2  ст. 171 КК України), незаконне проникнення до житла, незаконне проведення в ньому обшуку з погрозою застосування насильства (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 162 КК України) та державну зраду (ч. 1 ст. 111 КК України). Санкція найтяжчої статті передбачає позбавлення волі на строк до п'ятнадцяти років.

Як повідомляв ІМІ, 13 березня 2015 року співробітники ФСБ Росії провели обшук у квартирі батьків кримської журналістки Ганни Андрієвської в межах кримінальної справи, порушеної за публікацію на сайті українського ІА “Центр журналістських розслідувань” її матеріалу про волонтерів батальйону “Крим”.

ФСБ Росії порушила кримінальну справу стосовно Ганни Андрієвської за статтею 280.1 КК Росії (публічні заклики до порушення територіальної цілісності РФ).

Журналістка розповіла, що матеріал був опублікований ще в грудні 2014 року. Стаття розповідає про волонтерів батальйону “Крим”, про те, що це за організація та як вони працюють. Андрієвська заявила, що в матеріалі немає жодних закликів до відокремлення півострова.

У 2019 році Солом'янський районний суд міста Києва зобов'язав РФ виплатити понад 1 мільйон гривень компенсації журналістці Ганні Андрієвській, яка змушена була покинути окупований Крим і зазнала переслідувань з боку ФСБ.

Liked the article?
Help us be even more cool!