ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Юрчишин запропонував зняти законопроєкт №10242 з порядку денного та проконсультуватися з медіа

Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин запропонував народним депутатам зняти законопроєкт №10242 з порядку денного та провести додаткові консультації з міжнародними партнерами та медійниками щодо того, як захистити персональні дані без наступу на права журналістів. 

Про це він повідомив на Facebook-сторінці.

“Журналісти – проти законопроєкту №10242. Вже не секрет, що чіткий меседж – не ухвалювати законопроєкт без додаткових консультацій – прокомунікували депутатам і наші міжнародні партнери. Адже він може суперечити нормам права ЄС”, – написав Юрчишин.

Також серед його пропозицій до Ради – розроблення проєкту закону з відсиланням до захисту прав викривачів. 

“Тут дуже важлива позиція Національного агентства з питань запобігання корупції. Наш комітет готовий повністю сприяти в організації такого діалогу”, – додав нардеп.

Він також згадав і норми з конфіскації активів, які “хотіли рятувати у №10242”.

“Анастасія Радіна вже запропонувала окремий законопроєкт №12269, який повністю вирішує це питання. Я також є його співавтором”, – зазначив Ярослав Юрчишин.

Він наголосив, що 30 листопада правитель Росії Володимир Путін підписав закон про покарання до 10 років увʼязнення за передання даних з реєстрів. За словами Юрчишина, законопроєкт №10242 практично копіює мету та покарання того закону.

Як повідомляв ІМІ, 2 грудня 2024 року Медіарух, а також медійні та правозахисні громадські організації України закликали народних депутатів відмовитися від підтримки законопроєкту №10242 в його нинішній редакції. Зокрема, тому, що цей законопроєкт посилює та впроваджує кримінальну відповідальність у вигляді восьми років позбавлення волі за розголошення у вільному доступі конфіденційної інформації з публічних реєстрів під час  дії воєнного стану. Водночас законопроєкт не передбачає жодних механізмів захисту для тих, хто розголошує конфіденційну інформацію, яка має суспільне значення.

Liked the article?
Help us be even more cool!