ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Видавничий дім "Я" заперечив інформацію Офісу омбудсмена про порушення мовного закону

10.02.2022, 10:20
Фото – Reuters / Toby Melville
Фото – Reuters / Toby Melville

ТОВ “Видавничий дім “Я” заперечує інформацію про порушення мовного закону, поширену Офісом омбудсмена. 

Про це йдеться в листі компанії, повідомляє “Детектор медіа”

У видавництві заявили, що дотримуються законодавства і мають докази цього.

“Ми маємо всі докази: довідки з типографії, друковані примірники, надіслані в державний архів, а також передплатні індекси на україномовні видання. Зокрема, передплатити видання можна в будь-якому відділенні “Укрпошти”, на сайті Yagazeta.com, на сайті онлайн-передплати “Укрпошти”, – йдеться в заяві.

Нагадаємо, раніше Департамент моніторингу рівних прав і свобод вніс тижневики “Итоги недели” та “Я” до переліку видань, які, всупереч законодавству, не мають накладів українською.

Видавництво також стверджує, що Департамент моніторингу рівних прав і свобод не звертався до них по попередні роз’яснення й не відповів на прохання пояснити ситуацію.

Нагадаємо, усі друковані ЗМІ в Україні із 16 січня 2022 року мають публікувати обов'язковий примірник державною мовою.

Притягувати порушників до адміністративної відповідальності уповноважений із захисту державної мови зможе із 16 липня 2022 року.

Порушення вимог мовного закону загрожуватиме ЗМІ штрафом від 400 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне порушення протягом року – штраф від 500 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вимоги статті 25 не поширюються на друковані засоби масової інформації, що видаються лише кримськотатарською мовою, іншими мовами корінних народів України, англійською мовою або ж іншою офіційною мовою Європейського Союзу, незалежно від того, чи містять вони тексти державною мовою, та на наукові видання.

Liked the article?
Help us be even more cool!