Власник "Хортиці" вимагає у суді 120 тис грн від тижневика "Субота плюс"
120 тисяч гривень компенсації від тижневика “Субота плюс” (Запоріжжя) вимагає через суд власник ТМ «Хортиця» Євген Черняк за, на його думку, негативну і недостовірну інформацію про його спільну діяльність з головним редактором газети «Іскра» Артемом Тимченко. Перше слухання відбудеться 22 липня. Обидві сторони - і бізнесмен, і журналісти - впевнені у своїй правоті. Про це йдеться у статті Наталії Виговської, опублікованій на “Телекритиці”.
Черняк вимагає моральної та матеріальної компенсації від засновників видання, включаючи головного редактора газети Богдана Василенка та Сергія Сидорова, автора матеріалу «Запоріжжя бореться за єдину Україну», опублікованого в квітні цього року. Суть претензій викладена в позові (копію надали відповідачі) так: «В зазначеній статті під назвою "Запорожье борется за единую Украину" розповсюджена наcтупна негативна та недостовірна інформація: "Отдельно стоит остановиться на господине Тимченко. ...То ли журналист, то ли черный пиарщик по найму, он некоторое время работал с "водочным бароном" Евгением Черняком и помогал ему в 2010 году в информационной войне со "смотрящим" Евгением Анисимовым". Зазначена інформація нічим не підтверджується, є недостовірно та носить негативних характер відносно до позивача, оскільки зводиться до повідомлення того, що поважний і відомий бізнесмен і меценат, яким є Позивач, працював з "чорним" піарником Олегом Тимченко, та вів "інформаційні війни" з Євгеном Анісімовим».
У позові підкреслюється, що Черняк ніколи не мав і не має жодних робочих відносин з Артемом Тимченко і «ніколи не вів і не веде за допомогою Тимченка Артема або інших персон інформаційних воєн з Євгеном Анісімовим». У зв'язку з чим бізнесмен має намір довести негативність та недостовірність двох тверджень: «Черняк Євгеній Олександрович деякий час працював з журналістом і чорним піарником Артемом Тимченко» и что «Черняк Євгеній Олександрович вів інформаційну війну з Євгенієм Анісімовим і йому у цьому допомагав Артем Тимченко». Розмір компенсації завданої моральної шкоди позивач встановив пропорційно сумі прибутку, яку, з його точки зору, повинна була отримати газета від продажу тиражу цього номера (26110 примірників).
Власник ТМ «Хортиця» вимагає визнати інформацію недостовірною, такою, що порочить його честь, гідність і ділову репутацію, зобов'язати тижневик спростувати цю інформацію на першій сторінці тижневика, заборонити засновникам поширювати будь-яким способом інформацію, що «Артем Тимченко якийсь час працював з Євгеном Олександровичем Черняком і допомагав останньому в інформаційній війні зі "смотрящим" Євгеном Анісімовим», стягнути 120 тисяч гривень компенсації за весь збиток і ще стягнути судові витрати.
Богдан Василенко, головний редактор видання, на претензії Євгена Черняка до газети реагує спокійно: «Претензії Євгена Черняка до газети в даному позові є смішними. Все місто знає про його минуле співпраці з Артемом Тимченко. Та й сам пан Черняк з місяць тому в "Фейсбуці" розповідав, як він телепередачу Тимченка оплачував. Можна згадати і "покаянного листа" цього псевдожурналіста у своїй же газеті, в якому той прямо розповідав про свою минулу співпраці з Черняком». На думку головного редактора, головна причина позову Євгена Черняка - «нетерпимість до будь-якої критики»: «Сьогодні, коли його супротивники в особі клану "екс-наглядача" Євгенія Анісімова відсунуті від адміністративних важелів, пан Черняк напевно буде активно мстити за минулі поразки і намагатися повернути колишній вплив в Запоріжжі. У зв'язку з цими намірами алергія Євгена Черняка до критики досягла свого апогею. І він повернувся до практики тиску на ЗМІ шляхом публічного навішування на журналістів образливих ярликів; проведення "розмов" з критиками з метою приховати (не публікувати) інформацію, що не сподобалася пану Черняку; організація піар-кампаній проти критиків з підключенням підконтрольних ЗМІ. Якщо ці методи не діють, то починаються подачі позовів до суду. До речі, у своєму позові Євген Черняк вимагає заборонити журналістам навіть в особистих розмовах згадувати про його минуле співпраці з Артемом Тимченко. Минулого разу подібну заборону накладали на нас за позовом згаданого Євгена Анісімова - що додає елементів фантасмагорії всій цій історії».
З боку Євгена Черняка прокоментувала ситуацію його прес-секретар Олена Горпинич. За її словами, шанси на виграш високі. «Журналіст, на наш погляд, опублікував інформацію, яка не відповідає дійсності, при цьому не уточнив позицію особи, про яку писав. Крім того, без будь-якого фактажу дозволив зробити висновки, що дискредитують публічної людини. Ми подали судовий позов, оскільки сьогодні це єдиний цивілізований інструмент вирішення спорів, і сподіваємося, що судовий процес допоможе об'єктивно і справедливо розібратися в ситуації, що склалася. На нашу думку, ймовірність виграшу вельми висока, оскільки інформація є недостовірною і зустрічається на сторінках видання не вперше. Чим мотивована ця системна наклеп - належить розібратися суду», - прокоментувала вона ситуацію.
Автор матеріалу Сергій Сидоров в принципі не згоден із звинуваченнями: «Я досі не розумію сенсу, який вкладає наш дорогий земляк в цю розвагу. Ну, окрім боротьби з нудьгою. Одна людина користувався послугами іншого чотири роки тому, щоб досягти якихось цілей. Зараз ці люди "в контрах" - так буває. Звичайна запорізька політика. Артем встиг попрацювати з багатьма людьми, він - найманець. Те, що в якості наймача згадується як раз Черняк, - цього вимагав виклад історії, яка його прославила про "гумотехнічний виріб". Це вже міська історія, нехай і дещо специфічний її зріз».
Нагадаємо, в 2010 році після зміни центральної влади в Запоріжжі сталася серйозна ротація зон впливу на запорізькі медіа. Тоді ж головний редактор газети «Іскра» Артем Тимченко виголосив свою покаянну промову, в якій розповів, як він помилявся в тому, що співпрацював з Євгеном Черняком, і називав себе «використаним гумовотехнічним виробом». Після цього Артем Тимченко послідовно підтримував інтереси Євгена Анісімова, який вважався «смотрящим» у Запоріжжі, і всіляко критикував Євгена Черняка. На сьогоднішній день у ряді ЗМІ Артем Тимченко описується одними і тими ж виразами: «чорний піарник», «піарник», «провокатор», «ГТВ», «гумова загроза». Особливо часто згадують його медіа, що входять до холдингу GlobalMedia, зокрема, газети «Острів Свободи», «Мрія», інтернет-сайт «Голос» (1, 2, 3). Деякі тексти, опубліковані в різних ЗМІ, практично не відрізняються один від одного.
Зараз Артем Тимченко звинувачується в серйозних порушеннях закону, пов'язаних з сепаратисткою діяльністю. Його розшукують правоохоронці. Його газета не випускається. Сайт, на якому тривалий час розміщувалася інформація провокаційного характеру, також заблоковано.
Help us be even more cool!