ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Влада Китаю заборонила своїм компаніям пропонувати користувачам доступ до ChatGPT

22.02.2023, 16:33
Фото – REUTERS
Фото – REUTERS

Влада Китаю заборонила місцевим технологічним компаніям пропонувати користувачам доступ до чат-бота ChatGPT у своїх сервісах. Про це повідомляє Бабель з посиланням на Nikkei.

Такі приписи від регуляторів вже отримали Alibaba, Tencent та Ant Group. Заборона повʼязана з побоюваннями влади щодо відповідей штучного інтелекту, який не цензурується. Для запуску аналогів ChatGPT китайські компанії повинні отримати спецдозвіл від влади.

Як пише видання, нейромережа ChatGPT може видавати базовий програмний код, генерувати фінансовий аналіз, вигадувати персонажа, давати поради та відповідати на запитання. Також вона може розуміти природну людську мову та генерувати деталізований письмовий текст. Новий штучний інтелект є найновішим чат-ботом від дослідницького фонду OpenAI, який заснував Ілон Маск.

Систему розробили для надання інформації та відповідей на запитання через розмовний інтерфейс. Штучний інтелект навчається на величезній вибірці текстів, які бере з інтернету. Фонд OpenAI заявив, що ChatGPT створили з акцентом на простоту використання.

Перші користувачі описували технологію ChatGPT як альтернативу Google, оскільки вона здатна надавати описи, рішення та відповіді на складні запитання. Генеральний директор OpenAI Сем Альтман сказав, що система є “ранньою демонстрацією того, що можливо”. “Незабаром у вас зʼявляться корисні помічники, які спілкуватимуться з вами, відповідатимуть на запитання та дадуть поради. Пізніше ви можете мати щось, що вимикається та виконує завдання за вас”, – сказав він.

Однак на нинішньому етапі чат-боту бракує нюансів, навичок критичного мислення чи здатності ухвалювати етичні рішення. Його поточна “база знань” закінчується у 2021 році, що робить деякі запити та пошуки марними. ChatGPT також може давати абсолютно неправильні відповіді та видавати дезінформацію за факт, визнає компанія OpenAI.

Фонд каже, що виправити цю проблему складно, тому що в даних, які вони використовують для навчання моделі, немає джерела істини, а контрольоване навчання теж може вводити в оману, тому що ідеальна відповідь залежить від того, що знає модель, а не від того, що знає людина-демонстратор.

18 лютого міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що в Україні відтепер доступний чат-бот ChatGPT, на окупованих територіях він не працюватиме.

Як повідомляв ІМІ, у лютому корпорація Microsoft анонсувала нову версію пошукової системи Bing, яка містить новітні технології штучного інтелекту ChatGPT.

6 лютого компанія Google повідомила, що запускає свій аналог штучного інтелекту ChatGPT під назвою Bard. Ця технологія генерує розгорнуті відповіді на прості запити, наприклад “що приготувати на обід” або “як спланувати вечірку для друга”.

Корпорація Microsoft планувала найближчим часом оголосити інтеграцію ChatGPT у пошуковик Bing, щоб підважити домінування Google у цій галузі.

ChatGPT (Generative Pre-trained Transformer) – це чат-бот зі штучним інтелектом, розроблений у листопаді 2022 року лабораторією OpenAI, дослідницькою компанією штучного інтелекту, серед засновників якої був Ілон Маск. Бот може генерувати тексти на задану тему та відповідати на запитання користувачів.

Liked the article?
Help us be even more cool!