До вбивства дитячого письменника й поета Володимира Вакуленка в Капитолівці Ізюмського району під час окупації Харківщини причетний Владислав Нескородьєв (“Лев”) із Луганська, родичі якого проживають як на окупованих територіях, так і на Київщині, повідомляє “Слідство.Інфо“.

Правоохоронці повідомили, що встановили двох бойовиків із Луганщини, яких підозрюють у вбивстві Володимира Вакуленка – Нескородьєва В.В. та Удоденка С.А. Вони ж – командир однієї з рот “ЛНР” із позивним “Лев” і кулеметник на прізвисько “Удод”. Обидва – уродженці окупованого нині Луганська.

Журналісти “Слідства.Інфо” знайшли рідну сестру й тітку луганчанина Владислава Нескородьєва, який віддав наказ про катування і розстріл людей під час окупації Харківщини у 2022 році. І поспілкувалися з ними.

Рідна сестра Владислава Сюзанна, яка після окупації Луганська у 2014 році переїхала в Ірпінь на Київщині, під час розмови з журналістами вперше почула про воєнні злочини, в яких підозрюють її брата. 

“Ви зараз це розповідаєте і в мене прям почало серце калатати. Я взагалі не знаю всю цю історію… Ми з самого Луганська. Я виїхала ще в 2014-му. А брат залишився, і я навіть не знаю де він, що з ним… Я була в шоці взагалі, коли почула від бабусі, що у них там почалося, в Луганську. Для мене це був шок, я не вірила”, – сказала жінка.

Сюзанна розповіла, що коли російські війська окупували Київщину, то вона не встигла виїхати з дітьми у безпечне місце, тому чекала на звільнення Ірпеня у підвалі будинку. Її сім’я пережила окупацію в Ірпені. Їхній будинок в Ірпені вцілів, там вікна побило. Зараз вони переїхали в інший будинок.

Із братом Сюзанна посварилася, тому звʼязок не підтримує: “Ми з ним не спілкуємося років 7. Я навіть не знаю, де він, що з ним. Ми завжди спілкувалися не дуже. Востаннє бачилися ще у 2014 році, коли ми були в Луганську”.

Жінка каже, що не знала, що брат перейшов на бік окупантів:

“Він робив на будівництвах, тітці й дядьку допомагав. Більше нічого такого я й не знаю. У Луганську залишилася родина: брат Олександр Ковальов і мама. Тітка залишилася, тому що бабуся сказала, що не буде нікуди виїжджати. Усі інші чому так вирішили – за них не відповім, я не знаю. Кожен сам за себе вирішує”. 

Сестра Нескородьєва запевнила, що ненавидить російську армію і що сама “ніколи б не пішла на російську сторону”. 

Наразі невідомо, де знаходиться Нескородьєв. В Україні йому загрожує позбавлення волі строком від 8 до 12 років (стаття 438 КК України).

Як повідомляв ІМІ, Володимир Вакуленко народився і мешкав із сином у селі Капитолівка поблизу Ізюма Харківської області. Невдовзі після того, як Харківщину окупували, російські військові забрали його з дому, більше рідні його не бачили. Після деокупації Харківщини його тіло було в Ізюмі на місці масового поховання.

Поліція встановила, що росіяни вбили Вакуленка з пістолета Макарова, в його тілі знайдено дві кулі. Вакуленка поховали 6 грудня 2022 року в Харкові.

У листопаді 2023 року правоохоронці повідомили, що ідентифікували особи двох російських військових, причетних до розстрілу українського дитячого письменника Володимира Вакуленка та вбивства ще трьох людей під час окупації Харківщини.