ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В українських онлайн-медіа різко зросла кількість замовних матеріалів – дослідження ІМІ

29.06.2023, 13:30

В онлайн-медіа України різко зросла кількість замовних матеріалів. Ринок джинси, що поступово оживав після початку повномасштабного вторгнення Росії, у другому кварталі 2023 року отримав нове дихання. Якщо попереднє дослідження ІМІ щодо кількості матеріалів з ознаками замовних на сторінках провідних українських онлайн-медіа виявило 79 таких публікацій, то тепер їх було виявлено 131.

Майже 70% джинси оплачують комерційні замовники, понад 30% – політичні. 

  • Петро Порошенко залишається лідером серед політичної джинси.
  • Рінат Ахметов разом зі своїми фондами та компаніями – лідер серед комерційних замовників. 
  • Представник Офісу президента Михайло Подоляк залишається героєм більшості так званих паркетних новин – матеріалів із сумнівним балансом. 

Наразі українські онлайн-медіа політичну джинсу не маркують жодним чином. Щодо комерційних замовників, то дещо зменшилася кількість неналежно маркованих матеріалів. Паралельно з тим намітилися тенденції до збільшення кількості платних матеріалів, позначених належним чином – "Реклама". Використавши таке маркування для низки рекламних публікацій, помітний крок до чесних відносин з читачами зробив сайт Кореспондент.net.

Тим часом Оbozrevatel зробив крок у зворотному напрямку. Це сайт став антилідером, збільшивши майже вдвічі кількість матеріалів з ознаками замовності. 

Зробивши такий самий зворотний прогрес удвічі, онлайн-видання РБК-Україна посіло друге місце в антирейтингу поширювачів джинси. 

Третє місце в цьому не особливо почесному списку ділять "Гордон" та УНІАН. Притому що останнє видання одним стрибком увірвалося до переліку антилідерів, збільшивши вп’ятеро кількість розміщених матеріалів з ознаками замовності. 

Також у рази зросла кількість подібних матеріалів на сайтах "24 канал" та ТСН. "Главком" та Інтерфакс-Україна містять практично ту саму кількість джинси, що і в попередній досліджуваний період.

Замовних матеріалів не виявлено в новинах онлайн-видань "Українська правда", "Ліга.net", "Бабель", "Радіо Свобода", "Суспільне", ZN.ua, "Укрінформ", Gazeta.ua. На сайті "Громадське" немаркованих матеріалів з ознаками замовності також не виявлено, але тут присутні матеріали з некоректним маркуванням реклами.

Дослідження ГО "Інститут масової інформації" охоплює період 7–9 червня 2023 року у 23 онлайн-медіа. Вибірка матеріалів становила понад 2 тисячі новин.

Детально про те, хто і де замовляє джинсу, можна прочитати тут.

Liked the article?
Help us be even more cool!