ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В Україні запускають проєкт з підтримки журналістів на окупованих територіях

21.07.2020, 15:50
Фото – ukrinform.ua
Фото – ukrinform.ua

МЗС України та низка громадських організацій розпочинають масштабний проєкт з підтримки громадських та професійних журналістів, які зазнають утисків і тортур на окупованих частинах Донбасу та АР Крим.
Про це під час дискусії на тему "НЕсвобода слова на тимчасово окупованих територіях України" заявила перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джапарова, повідомляє Укрінформ.

“Ми, як Міністерство закордонних справ, оголошуємо про запуск довгострокової кампанії із захисту тих, хто сьогодні виконує ці функції (журналіста. – Ред.). Я хочу оголосити одинадцять прізвищ людей, які сьогодні за ґратами за свій активізм”, – заявила Джапарова, додавши, що йдеться про висвітлення подій у Криму під час затримання російськими силовиками кримських татар.

Вона підкреслила, що на окупованих територіях справжня професійна журналістика наразі відсутня, тож з'явилося нове явище – громадський журналіст: коли функції представників ЗМІ виконують звичайні люди з активною громадянською позицією.

Заступниця міністра назвала прізвища одинадцяти ув'язнених у Криму громадян, які в переважній більшості є громадськими журналістами та стрімерами "Кримської солідарності", серед них Сервер Мустафаєв, Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Сейран Салієв, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Осман Аріфмеметов, Рустем Шейхалієв, Наріман Мемелемінов, Ернес Аметов та Амет Сулейманов.

Джапарова також зазначила, що в планах – запустити інститут менторства, коли відомі авторитетні люди фактично опікуватимуться кожним в'язнем та відстоюватимуть їхнє право на свободу слова на всіх міжнародних майданчиках.

"Ми плануємо запустити інститут менторства провідних людей, які мають авторитет у міжнародних колах, аби за кожним ув'язненим активістом був ментор. Цей проєкт запускатиметься з вересня", – повідомила заступниця міністра.

Liked the article?
Help us be even more cool!