ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В Україні заблокували пропагандистські YouTube-канали "Вышка" і "Да, Это Так"

В Україні заблокували пропагандистські YouTube-канали “Вышка” і “Да, Это Так”, повідомив Центр протидії дезінформації (ЦПД) при Раді національної безпеки та оборони.

У березні Центр протидії дезінформації повідомив, що в Україні продовжує працювати YouTube-канал заблокованого телеканалу “Наш” під зміненою назвою “Вышка”. Телеканал “Наш”, який пов’язують з підозрюваним у держзраді Євгеном Мураєвим, змінив назву свого YouTube-каналу в січні цього року і продовжив працювати, залишивши за собою аудиторію.

За даними ЦПД, засновницею каналу “Вышка” є телеведуча Лана Шевчук, яка раніше працювала на підсанкційних каналах NewsOne та “Наш”.

З-поміж “експертів” “Вышки” – Дмитро Співак, Руслан Бортник, Вадим Карасьов, Костянтин Бондаренко та інші. 

Як зазначають у Центрі протидії дезінформації, програми на каналі містять наративи, співзвучні з тими, що продукуються РФ:

  • “українська влада наживається на війні”;
  • “в Україні встановлюється диктатура”;
  • “влада бреше суспільству”.

А ось YouTube-канал “Да, Это Так”, пише ЦПД, заснували Назар Діордіца (Макс Назаров) та Ярослава Маслова – теж ексведучі підсанкційних телеканалів NewsOne та “Наш”.

“Макс Назаров публічно підтримував окупацію Криму, брав інтерв'ю в російського бойовика на Донбасі, відвідував Олександра Лукашенка”, – нагадали в ЦПД.

На канал запрошують той самий пул експертів, що і на підсанкційні телеканали. Зокрема, це Василь Апасов, Дмитро Потапенко, Ігор Мосійчук, Гаррі (Юрій) Табах, Дмитро Співак, Олег Старіков, Руслан Бортник. На каналі часто можна почути тези, співзвучні російській пропаганді. 

Окрім інших, просуваються такі наративи:

  • “в Україні політичний та військовий розкол”; 
  • “введення російських “миротворців”‎ в Україну необхідне”;
  • “Зеленський після 20 травня втратить легітимність”.

Що передувало

Як повідомляв ІМІ, РНБО лютому 2022 року запровадила санкції проти телеканалу Мураєва “Наш”, а президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо застосування санкцій до телеканалу.

У червні 2023 року Національна рада з питань телебачення та радіомовлення анулювала ліцензію каналу “Наш”.

У 2023 році СБУ оголосила Мураєву підозру в державній зраді. Восени 2022 року СБУ провела серію обшуків у керівника забороненої проросійської партії “Наші” Євгена Мураєва та його соратників. Сам Мураєв переховується за кордоном.

19 березня 2022 року Рада нацбезпеки та оборони на час воєнного стану заборонила діяльність низки політичних партій, зокрема партії “Наші”. 14 червня 2022 року Восьмий апеляційний адміністративний суд у Львові заборонив діяльність політичної партії “Наші”, лідером якої є проросійський політик Євген Мураєв. Партія “Наші” була створена 2018 року, у 2019 році вона ввійшла до складу Опозиційного блоку.

Liked the article?
Help us be even more cool!