В Україні словом року визначили фразу "Русский военный корабль, иди нах*й"
Словник сучасної української мови та сленгу "Мислово" обрав словом минулого року фразу українських захисників острова Зміїний "Русский военный корабль, иди нах*й". Про це повідомляється на сайті проєкту.
"Ця відповідь українського захисника острова Зміїний російському окупанту стала лейтмотивом спротиву України російській збройній агресії", – наголошують укладачі словника.
Укладачі словника визнають іронічність того, що фраза року озвучується російською тоді, коли українська мова розвивається та витісняє російську з усіх сфер життя.
"За декомунізацією прийшов час деколонізації та дерусифікації українського культурного простору. Українізація у найширшому смислі стала глобальним трендом", – відзначають у "Мислово".
Укладачі словника також зауважили, що всі претенденти на "слово року" були пов'язані з війною, яку РФ розв'язала проти України 24 лютого. Серед них були:
- "Доброго вечора, ми з України!" – культовий мем-вітання під час російсько-української війни;
- "катастрофа", адже війна є багатовимірною катастрофою: соціальною, економічною, екологічною та персональною – для мільйонів людей;
- "біженці" / "переселенці", адже мільйони українців були змушені покинути свої рідні домівки;
- "ЗСУ" – символ віри українців у перемогу;
- "волонтер", "доброволець" – як і вісім років тому, тисячі людей за покликом серця об’єдналися в боротьбі проти ворога;
- "геноцид", "терор" – те, що вчиняє російська армія на території нашої країни;
- "допомога" – міждержавна та міжлюдська, яка мала надзвичайне значення для успіху українського спротиву.
Фраза "Русский военный корабль, иди нах*й" стала символом відсічі, яку Україна дає Росії з першого дня повномасштабної війни.
24 лютого до острова Зміїний підійшли дві нерозпізнані цілі. Окупанти з погрозами вимагали від військовослужбовців Ізмаїльського прикордонного загону здатися, але українські прикордонники відповіли фразою, що стала крилатою.
Словник "Мислово" створений у 2012 році. Мета укладачів – фіксувати неологізми, сленг та інші вияви сучасної української мови. Слова та визначення до них надсилають звичайні користувачі.
Основними критеріями при виборі слова року є його популярність та соціальна значущість. У попередні роки словом року обирали: 2021 – "вакцина", 2020 – "коронавірус", 2019 – "діджиталізація", 2018 – "томос", 2017 – "безвіз", 2016 – "корупція", 2015 – "блокада", 2014 – "кіборги", 2013 – "Євромайдан".
Help us be even more cool!