ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В Україні немає цивільних журналістів, вони стали воєнними журналістами – експертка ІМІ в ОБСЄ

15.03.2023, 13:43
Фото надане ІМІ Іриною Земляною
Фото надане ІМІ Іриною Земляною

В Україні більше немає цивільних журналістів, кожен і кожна стали воєнними журналістами. Про це сказала медіаекспертка Інституту масової інформації Ірина Земляна 13 березня у Відні на конференції ОБСЄ зі свободи медіа.

Так, під час сайд-івенту “Свобода медіа в Україні: розкриття правди під час війни” Ірина Земляна представила річний моніторинг ІМІ щодо злочинів Росії проти журналістів та медіа і розповіла про умови, в яких доводиться працювати журналістам під час війни.

“Наразі робота українських журналістів є найважчою, найнеобхіднішою для всього світу та найнебезпечнішою. У нас більше немає цивільних журналістів, кожен і кожна стали воєнними журналістами. Вони працюють під обстрілами, без електрики, без тепла та води. Понад 200 локальних медіа змушені були закритися, телевежі були обстріляні, а сайти заблоковані. Але українські журналісти продовжують працювати для своєї аудиторії та повідомляти весь світ про війну в Україні”, – розповіла експертка ІМІ.

Учасники заходу закликали ОБСЄ та її країни-учасниці підтримувати Україну, сприяти покаранню винних за злочини росії проти журналістів у Міжнародному кримінальному суді та на всіх можливих рівнях.

Також учасники закликали надавати допомогу українським правоохоронним органам та прокуратурі, працювати над створенням Спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України та його адвокації.

Сайд-івент організували громадська організація ZMINA спільно з ІМІ. Під час заходу також виступили українські правозахисники та журналісти. Зокрема, журналістка та дружина вбитого росіянами фотожурналіста Макса Левіна Інна Варяниця розповіла про розслідування справи Левіна.

Liked the article?
Help us be even more cool!