В Україні найбільший дефіцит кадрів є у сфері освіти
В Україні у 2024 році найбільший дефіцит кадрів був у сфері освіти, там потребували близько 25 тисяч людей. Про це Радіо Свобода розповів заступник директора Державного центру зайнятості Станіслав Павленко.
На другому місці – переробна промисловість (9 тисяч вакансій). На третьому – сфера розміщення і харчування з 3 тисячами осіб.
Основними причинами дефіциту кадрів є скорочення пропозиції робочої сили внаслідок воєнних дій, міграції населення, призову чоловіків та жінок на військову службу, сказав посадовець.
“Через суттєві зміни в економіці загострюється структурне безробіття. За багатьма професіями спостерігається гострий дефіцит кадрів, при цьому наявні шукачі роботи не володіють необхідними уміннями та навичками. Крім того, через призов чоловіків на військову службу ускладняється укомплектування робочих місць, на яких традиційно працювали чоловіки. Якщо до початку війни у структурі безробітних жінки становили 55%, то сьогодні частка жінок зросла до 81%”, – зазначив Станіслав Павленко.
У січні 2025 року найвідчутніший дефіцит кадрів знову був у сфері освіти. Йдеться про 1,5 тисячі осіб, зокрема в дошкільній освіті – 800 людей.
Станом на 19 лютого 2025 року на ресурсі “Єдиний портал вакансій”, який об’єднує дані Державної служби зайнятості та шести провідних українських сайтів для пошуку роботи, розміщувалося 217 тисяч вакансій. Середній розмір заробітної плати у вакансіях на порталі становить 23 тисячі гривень, додають у центрі.
Як повідомляв ІМІ, у січні 2025 року заступниця міністра економіки Тетяна Бережна повідомила, що в Україні нині найбільший попит на ринку праці мають професії електромонтера, швачки, слюсаря-сантехніка та електрогазозварювальника.
Кадровий голод через війну
15 листопада 2024 року Кабінет Міністрів ухвалив рішення про запуск проєкту з навчання за державний кошт жінок професій, у яких традиційно домінували чоловіки.
8 травня 2024 року телеканал “Київ24” спільно з Українським інститутом підвищення кваліфікації працівників телебачення, радіомовлення та преси повідомив про запуск безкоштовного спецкурсу “Операторська справа” для жінок”. Така ініціатива виникла через загострення проблеми дефіциту кадрів у зв'язку з мобілізацією чоловіків.
У вересні 2024 року в Україні стартувала безоплатна програма Iron Women з перекваліфікації жінок, які хочуть здобути навички управління будівельною технікою. Жінки зможуть пройти навчання на операторок екскаватора та фронтального навантажувача.
Help us be even more cool!