В Україні найбільший попит мають чотири професії
В Україні нині найбільший попит на ринку праці мають професії електромонтера, швачки, слюсаря-сантехніка та електрогазозварювальника.
Про це сказала заступниця міністра економіки Тетяна Бережна на регіональному форумі в Харкові “Підготовка фахівців у центрах профтехосвіти Держслужби зайнятості: навчання українців для потреб бізнесу”, повідомляє Укрінформ.
“Найчастіше зараз роботодавці шукають працівників сфери послуг, а також водіїв і слюсарів, бо ці професії стали дефіцитними внаслідок мобілізації чоловіків”, – сказала Бережна.
Вона додала, що найдефіцитніші спеціалісти на ринку праці, резюме яких дуже рідко з’являються в публічному доступі, бо вони завжди зайняті, але їх постійно шукають, – це електромонтер, швачка, слюсар-сантехнік, електрогазозварювальник.
За даними Бережної, 2024 року за скеруваннями служби зайнятості навчалися чи перенавчалися трохи більш ніж 41 тис. безробітних, з них 23 тис. здобували фах саме в профтехцентрах служби.
Крім того, діють програми підвищення кваліфікації та перекваліфікації, які фінансуються країнами-партнерами, зокрема ReSkill UA, в межах якої надається 30 тис. стипендії.
“Завдяки навчанню в центрах профтехосвіти служби зайнятості, інших навчальних закладах, ваучерам на навчання, програмам міжнародних партнерів у минулому році ми сприяли перенавчанню загалом близько 100 тис. людей. З одного боку, це мало, бо, згідно з дослідженням Інституту демографії та соціальних досліджень імені Птухи, у нас 12,5 млн економічно неактивних громадян. Але ми маємо запропонувати ще більше опцій для того, щоб люди перенавчалися”, – зауважила Бережна.
Кадровий голод через війну
Як повідомляв ІМІ, 15 листопада 2024 року Кабінет Міністрів ухвалив рішення про запуск проєкту з навчання за державний кошт жінок професій, у яких традиційно домінували чоловіки.
Українки зможуть опанувати понад 30 професій та працевлаштуватись у сферах, де вони були менше представлені. Серед професій, які жінки зможуть опанувати:
- водійка трамвая, тролейбуса, навантажувача;
- операторка верстатів із програмним керуванням;
- фрезерувальниця;
- майстерка з монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики та інші.
8 травня 2024 року телеканал “Київ24” спільно з Українським інститутом підвищення кваліфікації працівників телебачення, радіомовлення та преси повідомив про запуск безкоштовного спецкурсу “Операторська справа” для жінок.
Така ініціатива виникла через загострення проблеми дефіциту кадрів у зв'язку з мобілізацією чоловіків.
У вересні 2024 року в Україні стартувала безоплатна програма Iron Women з перекваліфікації жінок, які хочуть здобути навички управління будівельною технікою. Жінки зможуть пройти навчання на операторок екскаватора та фронтального навантажувача.
Help us be even more cool!