ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В РФ скасували пропагандистську акцію "Бессмертный полк"

18.04.2023, 15:23
Фото – російське пропагандистське медіа РИА Новости
Фото – російське пропагандистське медіа РИА Новости

У Росії цього року не буде ходи "Бессмертный полк", заявила співголова центрального штабу ООД "Бессмертный полк России", депутатка Державної думи РФ Олена Цунаєва. Про це повідомило російське пропагандистське медіа ТАСС.

Таке рішення вона пояснила "загрозою", але не пояснила від кого або від чого.

Охочим запропонували розмістити портрети загиблих у Другій світовій війні родичів на сторінках у соцмережах, на авто або на сайті акції.

Як повідомляв ІМІ, російські окупанти "з міркувань безпеки" відмовилися проводити травневі демонстрації та парад 9 травня в Криму.

Станом на 12 квітня 2023 року про відмову проводити пропагандистські заходи 9 травня заявили губернатори Бєлгородської та Курської областей.

Зазначимо, що Росія активно використовує "День Перемоги" та акцію "Бессмертный полк" у своїй пропаганді. 

Ось як у 2019-му в коментарі Ліга.net пояснював мету цих акцій Володимир В'ятрович – на той момент директор Інституту національної пам'яті, а нині народний депутат: "Такими акціями Росія мобілізує та тримає в тонусі проросійські сили в Україні. Жертви війни вже після смерті стали ще одним інструментом російської пропаганди. У самій Росії культ перемоги дозволяє мілітаризувати суспільство та ідеологічно виправдати нові війни. В Україні це спроба розколоти суспільство".

Зазвичай учасники маршів носили із собою заборонену в Україні комуністичну символіку та георгіївські стрічки (акція "Георгіївська стрічка", приурочена до 9 травня, – ще один елемент російської пропаганди), російські прапори та портрети Сталіна. 

Акцію "Бессмертный полк" росіяни проводять і за кордоном, залучаючи окрім представників діаспори й місцевих громадян. Як пише Армія.Inform, 2016 року організатори пропагандистської акції прозвітували, що охопили аудиторію в США, Великій Британії, Новій Зеландії, більшості держав ЄС, країн Азії і Африки. Того ж року в Сімферополі так звана прокурорка тимчасово окупованого РФ Криму Наталія Поклонська замість світлини діда-фронтовика вийшла на акцію з портретом-іконою російського імператора Миколи ІІ. У руках учасників ходи з різних міст росії з’явилися портрети терористів незаконних збройних формувань "Л/ДНР".

Як повідомляв ІМІ, 14 лютого 2023 року група народних депутатів запропонувала Верховній Раді скасувати святкування Міжнародного жіночого дня, 1 травня – День праці та 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги). Скасувати святкування Дня перемоги депутати обґрунтовували тим, що цей день "використовується московським режимом як головне ідеологічне обґрунтування агресії під гаслами "боротьби з нацизмом і фашизмом". 

Liked the article?
Help us be even more cool!