ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Росії два міста скасували пропагандистські заходи до 9 травня "з міркувань безпеки"

10.04.2023, 12:31
Фото – пресслужба адміністрації Курської області
Фото – пресслужба адміністрації Курської області

У російському місті Курськ, що за 100 кілометрів від українського кордону, скасували парад до Дня перемоги. Так вирішили зробили з міркувань безпеки.

Про це повідомив губернатор Курської області Роман Старовойт, пишуть "Курские известия".

Як повідомляє видання, рішення не проводити в Курську парад пов'язане з позицією оперативного штабу регіону, який минулого тижня вирішив посилити "антитерористичні заходи". Про формат проведення акції "Безсмертний полк" Старовойт обіцяє повідомити згодом.

Раніше парад на 9 травня також скасували в Бєлгороді. Це місто за 40 кілометрів від кордону з Україною. Тамтешній губернатор В'ячеслав Гладков пояснив таке рішення небажанням "провокувати противника". А ось чи буде там акція "Безсмертний полк", вирішуватимуть пізніше.

Зазначимо, що Росія активно використовує "День Перемоги" та акцію "Бессмертный полк" у своїй пропаганді. 

Ось як у 2019-му в коментарі Ліга.net пояснював мету цих акцій Володимир В'ятрович – на той момент директор Інституту національної пам'яті, а нині народний депутат:  "Такими акціями Росія мобілізує та тримає в тонусі проросійські сили в Україні. Жертви війни вже після смерті стали ще одним інструментом російської пропаганди. У самій Росії культ перемоги дозволяє мілітаризувати суспільство та ідеологічно виправдати нові війни. В Україні це спроба розколоти суспільство".

Зазвичай учасники маршів носили із собою заборонену в Україні комуністичну символіку та георгіївські стрічки (акція "Георгіївська стрічка", приурочена до 9 травня, – ще один елемент російської пропаганди), російські прапори та портрети Сталіна. 

Акцію "Бессмертный полк" росіяни проводять і за кордоном, залучаючи окрім представників діаспори й місцевих громадян. Як пише Армія.Inform, 2016 року організатори пропагандистської акції прозвітували, що охопили аудиторію в США, Великій Британії, Новій Зеландії, більшості держав ЄС, країн Азії і Африки. Того ж року в Сімферополі так звана прокурорка тимчасово окупованого РФ Криму Наталія Поклонська замість світлини діда-фронтовика вийшла на акцію з портретом-іконою російського імператора Миколи ІІ. У руках учасників ходи з різних міст росії з’явилися портрети терористів незаконних збройних формувань "Л/ДНР".

Як повідомляв ІМІ, 14 лютого 2023 року група народних депутатів запропонувала Верховній Раді скасувати святкування Міжнародного жіночого дня, 1 травня – День праці та 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги). Скасувати святкування Дня перемоги депутати обґрунтовували тим, що цей день "використовується московським режимом як головне ідеологічне обґрунтування агресії під гаслами "боротьби з нацизмом і фашизмом". 

Liked the article?
Help us be even more cool!