ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Криму окупанти відмовилися від пропагандистських заходів 1 та 9 травня

12.04.2023, 11:00
Фото – Укрінформ
Фото – Укрінформ

Російські окупанти відмовилися проводити травневі демонстрації та парад 9 травня в Криму.

Про це повідомив окупаційний голова Криму Сергій Аксьонов.

"Органи влади Республіки Крим та міста-героя Севастополя ухвалили спільне рішення не проводити святкові демонстрації на 1 травня, ходи "Безсмертного полку" і військовий парад на 9 травня", – написав він.

За його словами, таке рішення було ухвалене з міркувань безпеки.

Напередодні Аксьонов запевняв, що окупанти на півострові не бояться контрнаступу Збройних сил і не бачать у ньому для себе "катастрофи".

Водночас окупаційний губернатор Севастополя Михайло Развожаєв заявив, що "рішення про скасування військового параду на 9 травня в Севастополі наразі не ухвалено". Зараз начебто проводяться консультації з міноборони РФ.

Станом на 12 квітня 2023 року про відмову проводити пропагандистські заходи 9 травня заявили губернатори Бєлгородської та Курської областей.

Зазначимо, що Росія активно використовує "День Перемоги" та акцію "Бессмертный полк" у своїй пропаганді. 

Ось як у 2019-му в коментарі Ліга.net пояснював мету цих акцій Володимир В'ятрович – на той момент директор Інституту національної пам'яті, а нині народний депутат:  "Такими акціями Росія мобілізує та тримає в тонусі проросійські сили в Україні. Жертви війни вже після смерті стали ще одним інструментом російської пропаганди. У самій Росії культ перемоги дозволяє мілітаризувати суспільство та ідеологічно виправдати нові війни. В Україні це спроба розколоти суспільство".

Зазвичай учасники маршів носили із собою заборонену в Україні комуністичну символіку та георгіївські стрічки (акція "Георгіївська стрічка", приурочена до 9 травня, – ще один елемент російської пропаганди), російські прапори та портрети Сталіна. 

Акцію "Бессмертный полк" росіяни проводять і за кордоном, залучаючи окрім представників діаспори й місцевих громадян. Як пише Армія.Inform, 2016 року організатори пропагандистської акції прозвітували, що охопили аудиторію в США, Великій Британії, Новій Зеландії, більшості держав ЄС, країн Азії і Африки. Того ж року в Сімферополі так звана прокурорка тимчасово окупованого РФ Криму Наталія Поклонська замість світлини діда-фронтовика вийшла на акцію з портретом-іконою російського імператора Миколи ІІ. У руках учасників ходи з різних міст росії з’явилися портрети терористів незаконних збройних формувань "Л/ДНР".

Як повідомляв ІМІ, 14 лютого 2023 року група народних депутатів запропонувала Верховній Раді скасувати святкування Міжнародного жіночого дня, 1 травня – День праці та 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги). Скасувати святкування Дня перемоги депутати обґрунтовували тим, що цей день "використовується московським режимом як головне ідеологічне обґрунтування агресії під гаслами "боротьби з нацизмом і фашизмом". 

Liked the article?
Help us be even more cool!