ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

В ООН вважають, що гроші не були основним мотивом глобальної кібератаки

29.06.2017, 11:06

Голова Глобальної програми ООН з кіберзлочинності Ніл Волш повідомив, що стратегія ініціаторів останньої глобальної кібератаки вказує, що не гроші були основним мотивом їхніх дій, повідомляє Радіо Свобода.

За його словами, програмне забезпечення, використане під час атаки цього тижня, було більш складним, ніж те, яке застосовувалося в попередніх атаках із застосуванням вірусу WannaCry.

Вош вважає, що ініціатори нової атаки є недосвідченими в питанні збирання викупу від жертв в обмін на розблокування їхніх комп’ютерів.

Це дозволило 28 червня заблокувати обліковий запис і унеможливити отримання грошей. “Це може бути будь-хто: від одного хлопця, що сидить у підвалі, до національної держави”, – сказав 29 червня Ніл Волш.

Нагадаємо, 27 червня масштабна хакерська атака розпочалася в Україні, вона вразила комп’ютери уряду, банків, підприємств, медіа. Про кібератаки повідомили і в інших країнах. Атаки зазнали в Італії, країнах Центральної Європи та Ізраїлі, Німеччині, Росії.

28 червня комп’ютерний вірус-вимагач Petya.А поширився на країни Азії. В Індії через кібератаки вийшла з ладу система управління вантажами найбільшого порту країни. Збої зафіксували і в Китаї, однак їхні масштаби не були настільки значними.

Вірус Petya.А шифрує дані на комп’ютері та вимагає викуп. Фахівці з комп’ютерної безпеки радять нічого не платити – жодних ключів після виплати грошей власники уражених комп’ютерів не отримують.

Схожим чином діяв вірус-вимагач WannaCry, від якого в травні 2017 року постраждали понад 300 тисяч комп’ютерів у 150 країнах.

Liked the article?
Help us be even more cool!