ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Уповноважений зобов’язав рівненську установу надати публічну інформацію журналістці про міські кредити

02.02.2021, 12:21
На фото – Алла Максимчук. Фото Алли Максимчук
На фото – Алла Максимчук. Фото Алли Максимчук

Уповноважений Верховної Ради з прав людини склав адмінпротокол на начальника Рівненського регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву через ненадання відповіді на запит журналістці Аллі Максимчук. Також установу зобов’язали надати публічну інформацію журналістці.

Про це ІМІ повідомила журналістка-розслідувачка Алла Максимчук.

Журналістка проводила у 2020 році журналістське розслідування для проєкту “Лабораторія викриттів” від Bihus.Info про програму кредитування молодих сімей, яка покликана допомогти їм з придбанням житла. Такі програми є в багатьох містах України, фінансуються з місцевих бюджетів.

Журналістка неодноразово запитувала в Держмолодьжитла про те, хто і на яких умовах отримував ці кредити. Оскільки управління не надавало інформації або надавало її не в повному обсязі, розслідувачка неодноразово надсилала скарги уповноваженому і звернулася в поліцію.

Останній запит був надісланий у листопаді 2020 року. В ньому Алла Максимчук просила надати копії договорів кредитування та документи, які підтверджують нарахування коштів трьом особам, що отримали вигідні кредити на купівлю житла.

Держмолодьжитло не надало журналістці копій документів, бо вважає, що їхнє надання “обмежене законом”, і зазначило, що отримувачі кредитів обмежили передання їхніх персональних даних третім особам.

Журналістка звернулася до уповноваженого зі скаргою, адже вважає відмову незаконною з огляду на те, що програма фінансується за кошти з бюджету.

Наприкінці січня секретаріат уповноваженого повідомив Аллі Максимчук, що за результатами розгляду її скарги на керівника Держмолодьжитла склали адмінпротокол.

“05.01.2021 відносно керівника Рівненського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву” Логвинчука Сергія Васильовича складено протокол про адміністративне правопорушення за частиною другою статті 212(3) Кодексу України про адміністративні правопорушення”, – йдеться у відповіді з підписом представника уповноваженого в Рівненській області Андрія Преподобного.

Сергію Логвинчуку загрожує штраф – від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (425–850 гривень).

Крім того, представник уповноваженого в Рівненській області скерував до Держмолодьжитла  лист із вимогою надати інформацію, адже вона “в розумінні Закону є публічною і повинна надаватись на запит”. 

Про результати подальшої перевірки журналістку пообіцяли повідомити. 

Як повідомляв ІМІ, у листопаді 2020 року журналістка-розслідувачка Алла Максимчук написала заяву в поліцію щодо перешкоджання журналістській діяльності у зв'язку з ненаданням інформації на запит Рівненським регіональним управлінням Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.

Директор Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Логвинчук повідомив ІМІ, що установа надала журналістці всю інформацію, яку могла, і не надала дані про людей, які одночасно були учасниками міської і обласної програм.

Торік Алла Максимчук через суд домоглася відкриття кримінальної справи щодо перешкоджання журналістській діяльності стосовно ненадання інформації. Втім, уже на початку грудня 2020-го поліцейські повідомили ІМІ, що справу закрили за відсутністю складу злочину.

Liked the article?
Help us be even more cool!