ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Україна має ефективніше розслідувати справи потерпілих журналістів – Офіс РЄ

17.09.2020, 17:35
Фото – islam.in.ua
Фото – islam.in.ua

Заступниця голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко заявила, що необхідно підвищити ефективність розслідування справ, де потерпілими є журналісти.

Про це вона сказала 17 вересня під час онлайн-обговорення “Безпека журналістів в Україні: існуючі виклики та шляхи їх подолання”, повідомляє Укрінформ.

“В українському суспільстві виникають запитання щодо ефективності розслідувань та розгляду низки справ потерпілих українських журналістів. Найбільш резонансні справи – це, звісно, справи Павла Шеремета, Георгія Гонгадзе. Також є інша низка справ, які досі залишаються нерозслідуваними. Вони, можливо, стосуються менш відомих журналістів, але разом з тим важливість розслідування цих справ жодним чином не зменшується”, – сказала Литвиненко.

Вона додала, що напади на журналістів є особливо серйозним порушенням прав людини відповідно до Європейської конвенції з прав людини, оскільки вони шкодять не лише конкретним особам, але й позбавляють інших права отримувати інформацію, у такий спосіб обмежуючи суспільний діалог, який лежить в основі демократичного суспільства.

Литвиненко сподівається, що онлайн-обговорення стане важливим заходом для покращення ситуації з безпекою журналістів в Україні.

Як повідомляв ІМІ, 17 вересня представник Офісу Генерального прокурора Олег Пилипюк повідомив, що за вісім місяців 2020 року правоохоронці відкрили 484 кримінальних провадження щодо злочинів проти журналістів, однак розслідування зараз триває лише у 242. 

Речник Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко уточнив, що Національна поліція за 2020 рік зареєструвала 148 проваджень через злочини проти журналістів, з них 111 справ за ст. 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) та 37 за ст. 345-1 (погрози вбивством журналісту) ККУ. Він додав, що в 10 провадженнях обвинувальні акти скеровано до суду, ще 61 – закрили.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!