ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Житомирі стартував молодіжний проєкт із медіаграмотності

11.10.2023, 10:00
Оксана Трокоз
Фото – Леонід Шевчук
Фото – Леонід Шевчук

У Житомирі стартував молодіжний проєкт із медіаграмотності, під час якого професійні журналісти та фактчекери навчають молодь розпізнавати фейки та маніпуляції. 

Медіашкола стартувала 30 вересня і триватиме до 18 жовтня. Проєкт реалізує громадська організація “Сучасний Формат” спільно з журналістським хабом ІМІ Медіабаза.Житомир.

Учасниками медіашколи стали 25 молодих людей від 18 до 35 років. Щотижня вони відвідують тренінги, на яких аналізують найпоширеніші види фейків, знайомляться зі стандартами якісних новин та вчаться відрізняти правдиву інформацію від маніпуляцій.

“Росіяни воюють з Україною не лише на полі бою, але й в інфопросторі. Дедалі більше ми переконуємося в тому, що вміння критично ставитися до інформації та перевіряти факти є запорукою безпеки. Наш проєкт спрямований саме на це”, – зазначила голова “Сучасного Формату” Жанна Соловйова.

 

Учасники Молодіжної медіашколи в Житомирі

Тренінги проводять досвідчені журналісти та фактчекери з Житомира, Луцька та Києва. Вони розповідають про залаштунки професії в умовах війни, про інструменти розвитку критичного мислення та підходи для перевірки інформаційних повідомлень.

“У Житомирі вже майже рік працює журналістський хаб “Медіабаза”, спрямований на підтримку та розвиток місцевих журналістів. Медійники розповідають, що почали ще ретельніше перевіряти інформацію, з якою працюють. Утім, щоб зменшити хвилю поширення фейків, потрібно діяти комплексно. Ми отримали понад сотню заявок на участь у проєкті, це свідчить про зацікавленість молоді в темі медіаграмотності”, – розповіла представниця ІМІ в Житомирській області Оксана Трокоз.

Учасники вже прослухали три тренінги: фотограф Леонід Шевчу розповів історію про те, як зроблене ним фото використали для ілюстрації фейкових новин, а російські журналісти пропонували йому гроші за коментар. Лінійна продюсерка Ірина Кирилович поділилася своїм досвідом висвітлення війни й тим, як несумлінні телеграм-канали поширювали фейки про учасників трагедії у Вінниці в липні 2022 року. Військова психологиня Олена Сек розповіла молоді про ІПСО та підходи розпізнавання фейків.

“Молодіжна медіашкола у Житомирі. Критичне мислення” реалізується НУО “Сучасний Формат” у межах проєкту “Голоси громад в умовах війни”, що фінансується National Endowment for Democracy.

 
 
 
 
Фото з фейсбук-сторінки НУО “Сучасний формат”, Леонід Шевчук, Жанна Соловйова, Ольга Бортнікова
Liked the article?
Help us be even more cool!