ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У Twitter повідомили, що Росія просувала в соцмережі теорію змови QAnon

03.11.2020, 11:34
Гасло QAnon. Фото – REUTERS / Elijah Nouvelage / File Photo
Гасло QAnon. Фото – REUTERS / Elijah Nouvelage / File Photo

Росія просувала у Twitter теорію змови QAnon через мережу акаунтів, пов’язаних із Кремлем. Таку інформацію агентству Reuters надали чинні та колишні топменеджери соцмережі, повідомляє "Українська правда".

Це також підтверджують архіви заблокованих акаунтів, пише видання.

Теорія змови QAnon просуває ідею, що президент США Дональд Трамп має викрити глобальну схему сексуальної експлуатації дітей, до якої нібито залучено представників Демократичної партії. Прихильники QAnon вважають, що існує змова проти Трампа. 

Зазначається, що пов’язані з Москвою акаунти сприяли масовому поширенню теорії з грудня 2017 року. 

Саме тоді були опубліковані перші дописи, автор яких підписувався літерою Q. Наразі саме він і залишається неофіційним лідером цього року. 

Загалом у Twitter згадали QAnon понад 17 тисяч разів. Лише у 2018 та 2019 роках було заблоковано понад 4 тисячі акаунтів через поширення дезінформації на цю тему. 

Як повідомляв ІМІ, у липні 2020 року Twitter заявив, що заборонить близько 150 тис. облікових записів прихильників теорії змови QAnon.

19 серпня 2020 року соціальна мережа Facebook видалила 790 груп, 100 сторінок і заблокувала 300 хештегів у Facebook та Instagram, які пов’язані з прихильниками теорій змови QAnon та підтримують президента США Дональда Трампа.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!