ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Росії за роботу в незареєстрованих іноземних NGO штрафуватимуть та ув’язнюватимуть

Президент РФ Володимир Путін підписав закон про кримінальне покарання за повторну участь у роботі або за організацію діяльності в Росії закордонних чи міжнародних неурядових організацій (НУО), дані про які не внесено до спеціального реєстру мін'юсту Росії. 

Документ розміщено на офіційному порталі правової інформації, повідомляє Настоящее время.

Документ вводить до Кримінального кодексу РФ нову статтю 330.3, згідно з якою за повторну участь у роботі або за організацію діяльності в Росії іноземних НУО передбачено штраф від 100 до 200 тисяч рублів або позбавлення волі на строк до двох років із втратою права обіймати певні посади протягом п'яти років. 

Крім того, за це правопорушення передбачено обов'язкові роботи терміном до двохсот годин або примусові роботи терміном до двох років з можливим обмеженням волі на такий самий термін.

Водночас за організацію діяльності таких НУО в Росії термін позбавлення волі становитиме до трьох років. Ця норма поширюватиметься на всіх, а не лише на осіб, які припустилися порушення під час роботи з незареєстрованими іноземними НУО. Заборона на роботу на певних посадах у такому разі може становити до семи років. Обов'язкові роботи можуть становити до 360 годин, а примусові роботи суд зможе призначити на строк до трьох років з обмеженням волі на строк до двох років.

Також підписаний Путіним закон запроваджує до Кодексу адміністративних правопорушень РФ нову статтю 19.34.4 (участь у діяльності іноземної чи міжнародної неурядової організації, не зареєстрованої в мін'юсті). За порушення її норм передбачено штрафи: для фізичних осіб – від 3 до 5 тисяч рублів, для посадових осіб – від 20 до 50 тисяч рублів, для юридичних – від 50 до 100 тисяч рублів. Для іноземців та осіб без громадянства передбачено штраф до 50 тисяч рублів з можливістю “адміністративного видворення за межі Росії”.

Як нагадує видання, раніше російське законодавство не зобов'язувало іноземні НУО реєструватися в мін'юсті РФ, якщо їхня діяльність разова, тепер вони змушені будуть проходити реєстрацію у відомстві.

Як повідомляв ІМІ, 2019 року в Росії були ухвалені закони, що дозволяють визнавати “іноземними агентами” ЗМІ та окремих громадян. Порушникам, які не вказують у своїх матеріалах, що вони є “іноземними агентами”, загрожують великі штрафи й арешти терміном до 15 діб.

Закон про “іноземних агентів” ухвалили в Росії у 2012 році. Згідно з документом, будь-яка некомерційна організація або громадський рух можуть бути занесені до списку агентів, якщо вони отримують фінансову підтримку з-за кордону і ведуть політичну діяльність.

Liked the article?
Help us be even more cool!