ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Росії суд ліквідував організацію "Меморіал", яка досліджувала радянські репресії

28.12.2021, 13:49
Фото – фейсбук "Мемориал"
Фото – фейсбук "Мемориал"

Верховний суд Росії 28 грудня ухвалив рішення про ліквідацію міжнародного товариства “Меморіал”, повідомляє російська служба Радіо Свобода.

Генеральна прокуратура наполягала, що організація систематично порушувала закон про іноземних агентів. На підсумковому засіданні представник відомства заявив, що організація “створює брехливий образ СРСР як терористичної держави, реабілітує нацистських злочинців”.

Правозахисники вважають, що для ліквідації організації не було законних підстав. Сотні російських та іноземних митців, нобелівських лауреатів, журналістів підписали звернення на імʼя президента Росії Володимира Путіна з проханням припинити переслідування організації.

Голова правління “Меморіалу” Ян Рачинський заявив, що рішення буде оскаржене, а товариство не може зупинити роботу, оскільки має структури, які не мають юридичної особи.

“Меморіал” – одна з найстаріших правозахисних організацій у Росії. Товариство було створене в січні 1989 року. Його першим головою став лауреат Нобелівської премії миру Андрій Сахаров.

Організація понад 30 років досліджувала радянські репресії та створила докладну базу даних з іменами репресованих. Адвокат товариства Генрі Резнік на засіданні 28 грудня зазначив, що організація “сприяє здоровʼю нації”.

Біля будівлі Верховного суду у центрі Москви зібралася невелика група людей, які підтримують організацію під час процесу. Вони скандували “ганьба”.

29 грудня суд розгляне позов прокуратури щодо ліквідації правозахисного центру “Меморіал”. Він є членом міжнародного “Меморіалу”, але має окрему юридичну особу.

Як повідомляв ІМІ, закон про “іноземних агентів” ухвалили в Росії у 2012 році. Згідно з документом, будь-яка некомерційна організація або громадський рух можуть бути занесені до списку агентів, якщо вони отримують фінансову підтримку з-за кордону і ведуть політичну діяльність. 

2019 року в Росії були ухвалені закони, що дозволяють визнавати “іноземними агентами” ЗМІ та окремих громадян. Порушникам, які не вказують у своїх матеріалах, що вони є “іноземними агентами”, загрожують великі штрафи й арешти терміном до 15 діб.

Liked the article?
Help us be even more cool!