ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Росії агентство Кисельова та Симоньян реєструє бренд “Еха Москви”

Фото - Радіо Свобода
Фото - Радіо Свобода

Міжнародне інформаційне агентство “Росія сьогодні”, яке очолює підсанкційний пропагандист Дмитро Кисельов та головна редакторка пропагандистського телеканалу RT Маргарита Симоньян, подало заявку на реєстрацію бренду “Ехо Москви”. 

Про це повідомляє російська служба Радіо Свобода з посиланням на телеграм-канал “Сота”, де були опубліковані документи на реєстрацію, та державне агентство ТАСС.

Заявку на реєстрацію товарного знака та знака обслуговування подали у Роспатент на початку серпня. При цьому назва та логотип нового бренду повністю ідентичні назві та логотипу ліквідованої російською владою радіостанції.

Серед видів діяльності, для яких реєструється бренд, вказані крім виробництва медіаконтенту послуги, що не мають відношення до ЗМІ: від прокату спорядження для підводного занурення до контролю за нафтовими свердловинами.

Колишній головний редактор радіо “Ехо Москви” Олексій Венедиктов, коментуючи цю інформацію, заявив, що бренд належить ЗАТ “Ехо Москви”, яке все ще існує, тому реєстрація нового бренду є незаконною. Попри це, Венедиктов вважає, що влада все одно дозволить реєстрацію.

Як повідомляв ІМІ, ЗАТ “Ехо Москви”, яке Олексій Венедиктов очолював 24 роки, входить до російського холдингу “Газпром-медіа”. Холдинг володіє 66% акцій “Еха Москви”. 

На початку березня 2022 року Роскомнагляд на вимогу генпрокуратури РФ заблокував доступ до сайту радіостанції “Ехо Москви”. Після цього рада директорів радіостанції ухвалила рішення ліквідувати радіо та сайт. “Ехо Москви” вирішило вимкнути сайт і видалити всі корпоративні облікові записи соцмереж.

Генпрокуратура РФ звинуватила “Ехо Москви” в цілеспрямованому та систематичному розміщенні інформації із “закликами до екстремістської діяльності, насильства, а також свідомо неправдивих відомостей щодо дій російських військовослужбовців” у війні проти України.

Олексій Венедиктов у серпні 2022 року в інтерв'ю Forbes виправдав російський ракетний удар по Кременчуку Полтавської області: на його думку, це не було воєнним злочином. “Так, люди гинуть, але все-таки різниця: одна річ, коли під час [війни] ти неточно влучив. Інша річ, коли ти хотів влучити в дитячий садок, школу. [...] Це різні жертви. Є ж намір, який робить тебе злочинцем. Злочинця робить намір”, – відреагував Венедиктов.

У грудні 2022 року Олексій Венедиктов отримав міжнародну премію імені Йоганна Філіпа Пальма за свободу слова і свободу друку. Своєю чергою виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк відмовилася від цієї премії, оскільки її номінували разом з Венедиктовим.

Liked the article?
Help us be even more cool!