У Росії журналістів хочуть саджати на 5 років за інформацію, взяту без згоди з соцмереж
Кандидат у мери Москви від ЛДПР Михайло Дегтярьов вніс до Держдуми законопроект, що передбачає для журналістів кримінальну відповідальність за використання інформації зі сторінок користувачів соцмереж без їхньої згоди, повідомляє Lenta.ru.
Текст законопроекту розміщений на сайті нижньої палати парламенту.
Згідно з текстом документа, максимальний термін позбавлення волі за подібні дії складе п'ять років. В якості альтернативного покарання законопроект передбачає штраф на суму від 200 тисяч до 500 тисяч рублів. При цьому дія закону буде поширюватися не тільки на ЗМІ, а й на всіх, хто без дозволу доводить особисту інформацію користувачів соцмереж до широкої громадськості.
При цьому заборонено буде цитувати тільки інформацію з акаунтів, власники яких підтвердили свою особистість. У рамках боротьби з підробленими сторінками та анонімами Дегтярьов в тому ж законопроекті пропонує зобов'язати всі соціальні мережі, цільовою аудиторією яких є росіяни, змушувати нових користувачів проходити процедуру верифікації. В іншому випадку їм загрожує офіційне попередження.
У пояснювальній записці уточнюється, що в перспективі право розміщувати, редагувати і видаляти інформацію в соцмережах зможуть тільки користувачі, які пройшли цю процедуру. Сам спосібмверифікації Дегтярьов залишає на розсуд власників соціальних мереж.
На думку депутата, підтвердження автентичності запису можна проводити за допомогою автоматичної відсилання на телефон користувача текстового повідомлення з кодом, який той повинен ввести для завершення реєстрації на сайті, або через електронну пошту. Однак насправді такі заходи дозволяють тільки переконатися, що зареєструватися намагається жива людина, а не робот. Законно встановити таким чином особу користувача неможливо. Законопроект дозволяє соцмережам вимагати у користувачів паспортні дані, але це, згідно з текстом документа, є їх правом, а не обов'язком.
У число соціальних мереж, націлених на російську аудиторію, депутат пропонує включити і ряд зарубіжних сервісів, в тому числі Facebook, Google+ і LinkedIn. У пояснювальній записці Дегтярьов пояснює це тим, що їх власники активно просувають свій продукт на російському ринку і працюють з російськими рекламодавцями. Крім того, у всіх цих сервісів є російськомовні версії.
Головною метою законопроекту депутат назвав захист користувачів від вторгнення в їхнє особисте життя, а також від анонімних образ. Як пояснив Дегтярьов, до розробки документу його підштовхнула критика в соцмережах, що з'являється, на його думку, з боку користувачів, зареєстрованих там під вигаданими іменами.
Help us be even more cool!