У Рівному працівники державного вузу не реагують на запити журналістів
Журналісти рівненського видання “Четверта влада” заявляють, що з 16 грудня 2014 року працівники Рівненського державного гуманітарного університету (РДГУ) ігнорують інформаційні запити журналістів.
Як пишуть журналісти “Четвертої влади” Лілія Процишина і Антоніна Торбіч, якщо раніше їм доводилося чекати до 20 днів, поки у РДГУ з’ясують, хто відповідальний за доступ, куди надіслати інформаційний запит, хто має підготувати на нього відповідь, доки людина уповноважена це зробити знайде на це час, то наразі в університеті просто не реєструють запити.
Як повідомляють журналісти видання, спочатку в приймальні ректора, куди були надіслані запити, попросили зателефонувати після свят (із 12 січня 2015 року), пізніше повідомили, що з восьми запитів не отримали жодного – “були проблеми з електронною поштою” – і порадили надіслати повторно.
Через п’ять днів після повторної подачі запиту особа, відповідальна за доступ до публічної інформації РДГУ, заявила журналістам, що запити оформлені неправильно, бо не містять вихідного номера, і поклала слухавку.
В.о. ректора РДГУ Руслан Постоловський ненадання відповіді на запит пояснює відсутністю його в паперовому вигляді з підписом і печаткою та запевняє, що запитувана інформація не належить до публічної.
Журналісти “Четвертої влади”, досліджуючи стан корупції в університетах Рівненщини, запитували таку інформацію:
1. Чи були скарги від студентів, батьків, викладачів у 2012-2014 роках щодо хабарництва та/або вимагання коштів у РДГУ (запит від 12 січня 2015 року)
2. Який бюджет Рівненського державного гуманітарного університету за 2014 рік (запит від 5 січня 2015 року)
3. Перелік усіх працівників професорсько-викладацького складу РДГУ: прізвище, ім?я, по-батькові, посада, вчене звання, науковий ступінь (запит від 5 січня 2015 року)
4. Інформація про зарплати, премії, надбавки, матеріальну допомогу, інші види грошової винагороди, яку у 2014 році отримували ректор та проректори РДГУ (запит від 5 січня 2015 року)
5. Копія статуту Рівненського державного гуманітарного університету (запит від 5 січня 2015 року)
6. Які матеріальні ресурси перебувають на балансі Рівненського державного гуманітарного університету (запит від 17 грудня 2014 року)
7. Який бюджет Рівненського державного гуманітарного університету за 2013 рік (запит від 17 грудня 2014 року)
8. З якої кількості студентів РДГУ у травні 2014 року було відраховано профспілкові внески (запит від 16 грудня 2014 року).
За словами журналістів, подібні запитання були надіслані Національному університету водного господарства та природокористування й Острозькій академії. Обидва вузи відповіді надали, а в РДГУ вважають цю інформацію конфіденційною.
У зв’язку з цим редакція інтернет-порталу надіслала 10 запитів: вісім – Уповноваженому з прав людини у ВРУ Валерії Лутковській і по одному – у Міністерство освіти і науки та в Громадський люстраційний комітет.
Журналістка видання й авторка матеріалу Антоніна Торбіч повідомила представнику ІМІ, що у випадку “затягування” з відповіддю від Секретаріату Уповноваженого з прав людини (зважаючи на велику кількість звернень), “Четверта влада” звертатиметься з приводу ненадання інформації до суду. “Хоча сподіваємося, що в Уповноваженого вистачить ресурсів, щоб зреагувати на це порушення згідного закону і своїх повноважень”, – зазначила Антоніна Торбіч.
Help us be even more cool!