У ПАРЄ закликали Росію звільнити кримського громадянського журналіста Амета Сулейманова
Доповідачі Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) закликали російську владу звільнити незаконно ув’язненого кримського громадянського журналіста Амета Сулейманова, якого попри серйозні проблеми зі здоров’ям етапували СІЗО-2 Сімферополя до російської колонії.
Про це йдеться в заяві ПАРЄ, оприлюдненій 4 вересня.
Генеральні доповідачі ПАРЄ з питань правозахисників, інформаторів і політичних в’язнів Емануеліс Зінґеріс (Литва, група Європейської народної партії) і Сунна Айварсдоуттір (Ісландія, група соціалістів, демократів і зелених) висловили занепокоєння станом здоров’я Амета Сулейманова.
“Сулейманов потерпає від низки захворювань, зокрема має серйозну проблему із серцем. Попри те що спочатку його тримали під домашнім арештом, у квітні 2023 року Сулейманова перевели до СІЗО. Ми дуже занепокоєні тим, що життя Сулейманова наражається на небезпеку, оскільки отримали інформацію, що його етапують до в’язниці у віддаленій частині Росії й не дають йому доступу до важливих медикаментів”, – йдеться в заяві.
У ПАРЄ закликали російський уряд скасувати рішення про етапування Сулейманова з домашнього арешту до в’язниці й забезпечити йому доступ до належних медикаментів і медичних послуг. “Ми також закликаємо російську владу негайно звільнити Сулейманова”, – йдеться в заяві.
Як повідомляв ІМІ, 29 серпня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що Амета Сулейманова, який потребує термінової операції (заміни серцевого клапана), попри погіршення стану здоров’я етапували із СІЗО-2 Сімферополя до російської колонії.
29 жовтня 2021 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону оголосив обвинувальний вирок громадянському журналісту Амету Сулейманову. Його засудили до 12 років позбавлення волі за ст. 205.5 КК РФ ("участь у діяльності терористичної організації") через причетність, за версією ФСБ РФ, до ісламської організації "Хізб ут-Тахрір".
Амет Сулейманов – громадянський журналіст із групи “Кримська солідарність”, який висвітлював обшуки й затримання кримських татар після окупації Криму РФ у 2014 році.
Марія Ігнатьєва, Катерина Дячук
Help us be even more cool!