ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

У Луцьку колишній суддя зробив журналістці дивний натяк, згадуючи Бузину

10.08.2017, 10:41
Оксана Петрук

Екс-голова Печерського суду Києва, а нині  захисник Микола Замковенко зробив зауваження волинській журналістці Оксані Петрук щодо вибору його фото, яке вона розмістила на своїй сторінці у Facеbook. При цьому він згадав у розмові про вбитого журналіста Олеся Бузину. Дивний натяк Замковенко зробив 9 серпня у Луцькому міськрайонному суді. Про це журналістка написала у Facebook і підтвердила представниці ІМІ у Волинській області.

Оксана Петрук наразі працює з командою незалежних журналістів над створенням Центру журналістських розслідувань “Сила правди”. Микола Замковенко зараз є захисником обвинувачуваного в хабарництві волинського податківця Руслана Вандьо.

“Микола Замковенко зробив мені досить неоднозначний натяк. Раніше він заявляв про тиск громадськості на суд. А сьогодні, 9 серпня, перед початком засідання він у присутності прокурора  (Волинської області – ред.) Володимира Бущака сказав, що на його думку, фото, яке я розмістила у дописі про суд, невдале. Що в мережі є інше фото, де він на своїй дачі. “Один журналіст сфотографував мене і написав, що Ботанічний сад відпочиває порівняно з моєю дачею. Його вже нема в живих. Завалили як кабана під під’їздом”, - сказав Микола Замковенко. Згодом він уточнив, що йдеться про Олеся Бузину”, - написала Оксана Петрук у соцмережі.

Ні фото, ні публікації Олеся Бузини про дачу Миколи Замковенка в інтернеті журналістка так і не знайшла. Нагадаємо, журналіста, письменника Олеся Бузину застрелили у Києві 16 квітня 2015 року.

У коментарях під постом Петрук журналісти та громадські активісти пишуть, що це погроза з боку Замковенка.

У коментарі для ІМІ Оксана Петрук розповіла, що слова Миколи Замковенка чули ще троє людей. Вони перепитали, що він мав на увазі. А у відповідь Замковенко засміявся. Мовляв, це жарт.

Медіа-юрист ІМІ Максим Ратушний розповів, що у даному випадку погроз чи залякувань не бачить в контексті кримінально караного правопорушення. “Проте таку фразу не можна залишити без уваги, оскільки тут, як мінімум, два негідних моменти. По перше, явна неповага до покійного. По-друге, дивна та незрозуміла паралель та зауваження щодо вибору фото”, - сказав юрист.

У попередньому пості у Facebook 8 серпня Оксана Петрук писала, що Микола Замковенко вважає присутність слухачів у залі суду тиском на суд. До тексту в соцмережі журналістка додала фото, яке не сподобалось Замковенку.

Микола Замковенко. Фото, яке йому не сподобалось

Другого серпня мало відбутись судове засідання у справі щодо підозри у хабарництві двох посадовців волинської податкової, а саме заступника начальника ГУ ДФС в області Руслана Вандьо та начальника відділу управління податкового та митного аудиту Віктора Полюховича.

Як пише журналістка, тоді головуючий у справі суддя Ігор Ясельський попросив захисників обвинувачуваного заступника начальника ГУ ДФС у Волинській області надати довідку від лікаря про те, що один з адвокатів справді почувався погано.

Тоді захисник обвинувачуваного в хабарництві волинського податківця Руслана Вандьо Микола Замковенко висловився щодо присутніх так: “Ваша честь, хто ці люди в залі? Вони не представники податкової, вони не юристи… Що вони тут роблять?Я розумію, що наше засідання відкрите, але вони не мають права просити щось у суду. Я розцінюю це як тиск на суд. І на це є відповідна стаття Кримінального кодексу. Якщо так далі буде продовжуватися, то я звернуся до суду з клопотанням, про заборону присутності цих людей у судовому засіданні”.

Микола Замковенко був головою Печерського районного суду м. Києва з 1998 по 2001 роки. Фото - Фейсбук Оксани Петрук
Liked the article?
Help us be even more cool!